Euroopa Noorteportaal
Teave ja võimalused noortele kogu Euroopas.

Liikuvus Euroopa Liidus – mida see tähendab?

European Youth Week 2013
© Eurodesk
Euroopa on täis võimalusi: õppimine, töötamine, vabatahtlik tegevus, praktika või vahetusprogramm välismaal. Vali neist just sinule sobivaim.

Euroopa Liit pakub mitmeid eri võimalusi noortele, kes soovivad minna lühemaks või pikemaks ajaks teise liikmesriiki. Kõigi nende kohta leiad teavet Euroopa noorteportaalist.

 

Praktika

Praktika on üks parimatest viisidest tutvuda töömaailmaga. See annab sulle võimaluse omandada kogemusi ja oskusi oma tulevaseks karjääriks. Võid läbida praktika osana oma kutseõppest, nt sellises valdkonnas nagu teadus ja innovatsioon või paljudes teistes valdkondades, mis pakuvad hulgaliselt võimalusi.
 

Vabatahtlik tegevus

Võid ühineda üha suureneva hulga Euroopa noortega, kes on hõivatud vabatahtliku tegevusega. Leia selleks just sulle sobivaim võimalus. Võid seda teha internetis, töölaagris või isegi Euroopa vabatahtliku teenistuse raames.

 

Töötamine

Kuigi noorte tööpuudus on Euroopas kõrge, võid siiski otsida tööd välismaal. Teises riigis ei pea aga töötama alaliselt. On ka lühiajalisi võimalusi, nagu töötamine lapsehoidjana või hooajatöötajana puhkuseperioodi ajal. Olenemata sellest, millise võimaluse kasuks otsustad, tutvu enne oma tööga seotud õigustega.

 

Õppimine

Peale selle, et õppimine välismaal tuleb kasuks sinu haridusele, kultuurilisele pagasile ja isiklikule arengule, võib see anda otsustava tõuke ka sinu tulevasele karjäärile. Sinu rahvusvahelised õpingud ei pruugi aga toimuda tingimata klassiruumis, õppimiseks on ka muid mooduseid.

 

Väljaspool Euroopat

Sinu võimalused ei piirdu aga üksnes Euroopaga. Võid avastada maailma kunstialaste vahetusprogrammide, praktika, vabatahtliku tegevuse ja noortevahetuste kaudu.

 

Ei suuda otsustada?

Aja säästmiseks vaata Eurodeski koostatud nimekirja nendest Euroopas pakutavatest võimalustest, mille  taotlustähtaeg on kahe järgmise kuu jooksul.

 

Kui eelistad otsida teavet sotsiaalmeedia vahendusel, siis vaata ka Eurodeski Facebooki ja Twitteri lehekülgi, mis pakuvad ajakohast teavet noorte võimaluste kohta.

Avaldatud: Esmasp, 02/06/2014 - 14:23


Tweet Button: 

Lingid


Info for young people in the western balkans

Vajad eksperdi abi või nõuannet?

Küsi meilt!