Portalul european pentru tineret
Informaţii şi oportunităţi pentru tinerii din Europa.

Găsește grupul național de lucru din țara ta

Acest articol prezintă datele de contact ale grupurilor naționale de lucru din cele 28 de state membre.

Austria

Contact: dl Robert Lender sau Consiliul național de tineret

E-mail: robert.lender@bmwfj.gv.at sau office@jugendvertretung.at

 

Belgia

Comunitatea flamandă

Contact: dl Wout van Caimere

E-mail: wout.vancaimere@ambrassade.be

 

Comunitatea franceză

Contact: dna Aurelie Vanossel

E-mail: aurelie.vanossel@cwfb.be

 

Comunitatea germană

Contact: Grupul național de lucru pentru dialogul structurat

E-mail: sd@rdj.be

 

Bulgaria

Contact: dl Petyo Kanev

E-mail: p.kanev@mpes.government.bg

 

Croația

Contact: dl Ante Martic sau dna Anamarija Soco

E-mail: Ante.Martic@mspm.hr sau dijalogsmladima@gmail.com

 

Cipru

Contact: dl Yiannis Trimithiotis

E-mail: youth.dialogue.cyprus@gmail.com sau info@cyc.org.cy

 

Republica Cehă

Contact: dna Michaela Cvachova

E-mail: info@kecejmedotoho.cz sau michaela.cvachova@crdm.cz

 

Danemarca

Contact: dl Mikkel Mejling Andersen

E-mail: international@duf.dk

 

Estonia

Contact: dl Kristo Peterson

E-mail: dialogue@enl.ee

 

Finlanda

Contact: dl Jarkko Lehikoinen

E-mail: jarkko.lehikoinen@alli.fi

 

Franța

Contact: dna Alexandra Thieyre

E-mail: cnajep@cnajep.asso.fr

 

Germania

Contact: dna Ann-Kathrin Fischer

E-mail: sd@dbjr.de

 

Grecia

Contact: dna Aggeliki Moschou sau dna A. Ladopoulou

E-mail: a.moschou@neagenia.gr sau a.ladopoulou@neagenia.gr

 

Ungaria

Contact: dna Eliza Popper

E-mail: eliza.popper@ifjusagitanacs.hu

 

Irlanda

Contact: dna Jean-Marie Cullen

E-mail: international@nyci.ie

 

Italia

Contact: dna Stefania Rota

E-mail: s.rota@governo.it

 

Letonia

Contact: dna Randa Medne

E-mail: randa.medne@gmail.com sau nwglatvia@ljp.lv

 

Lituania

Contact: dl Karolis Zemaitis

E-mail: international@lijot.lt

 

Luxemburg

Contact: dl Maurice Losch

E-mail: cgjl@cgjl.lu

 

Malta

Contact: dl Andrew Micallef

E-mail: international@knz.org.mt

 

Țările de Jos

Contact: dna Sophie Maria Pelle

E-mail: internationaal@njr.nl sau ciliadaemen@njr.nl

 

Polonia

Contact: dl Thomas Klemt

E-mail: tomasz.klemt@prom.info.pl

 

Portugalia

Contact: dna Margarida Prata sau dna Ilda Rodrigues

E-mail: margarida.prata@cnj.pt  sau ilda.rodrigues@ipj.pt

 

România

Contact: dl Mihai Sebe

E-mail: mihai.sebe@mts.ro

 

Republica Slovacă

Contact: dna Jana Mihalikova

E-mail: vyjadrisa@iuventa.sk sau jana.mihalikova@iuventa.sk

 

Slovenia

Contact: dna Ana Tomsic

E-mail: strukturirani.dialog@mss.si

 

Spania

Contact: dl Joan Conca

E-mail: internacional@cje.org

 

Suedia

Contact: dna Alexandra Brundin Urisman

E-mail: alexandra.brundin.urisman@lsu.se

 

Regatul Unit

Contact: Ms. Siwan Davies

Email: siwan.davies@byc.org.uk  or  international@byc.org.uk

 

 

 

 

 

Publicat: J, 28/08/2014 - 15:38


Tweet Button: 


Info for young people in the western balkans

Ai nevoie de asistență sau consiliere din partea unui expert?

Adresează-ne o întrebare!