Europos jaunimo portalas

Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

A picture
© fotolia.com - Drivepix

Į mokyklą – užsienyje

Pasimokykite kurį laiką užsienyje. Žinoma, nuo mokyklos taip niekur nepabėgsite, bet susirasite naujų draugų, geriau išmoksite kalbą ir susipažinsite su nauja kultūra.

Eiti į mokyklą užsienyje – puiki galimybė įgyti įdomios asmeninės patirties ir gilinti žinias. Be to, paminėję šį faktą savo gyvenimo aprašyme, darysite gerą įspūdį.

 

Atskirų mokinių siuntimas į užsienį

Tai vienas iš populiariausių mokymosi užsienyje būdų, kai mokinys ten 3–12 mėnesių gyvena vietos gyventojų šeimoje ir lanko mokyklą.

Keliais žodžiais apie tai:

  • dauguma mokinių gyvena priimančiosiose šeimose. Kartais esama galimybės gyventi internatinėje mokykloje, tačiau paprastai tai kainuoja brangiau;
  • daugumai mainų programoje dalyvaujančių mokinių yra 15–18 metų;
  • jūsų viešnagę  gali padėti organizuoti specializuotos organizacijos ir asociacijos;
  • pradėti organizuoti viešnagę reikėtų iki jos likus ne mažiau kaip metams;
  • kainos ir už jas gaunamos paslaugos labai skiriasi. Dauguma atvejų visas išlaidas teks padengti jums ir jūsų šeimai.

 

Grupių mainai

Mokyklų mainus, kai skirtingų šalių mokinių grupės aplanko viena kitą, paprastai rengia mokyklos partnerės arba besigiminiuojantys miestai. Dauguma tokių mainų yra gana trumpi – nuo vienos savaitės iki mėnesio.

 

Jei jus domina ši galimybė, jūsų mokykloje arba vietos taryboje turėtumėte gauti informacijos, ar esama programų, kuriose galėtumėte dalyvauti. Jei tokių programų nėra, galite juos informuoti apie ES finansavimo galimybes, pavyzdžiui, ES programą „Comenius“ arba programą „Europa piliečiams“.

 

Be to, savo mokyklą turėtumėte informuoti iki viešnagės likus daug laiko, kad išsiaiškintumėte, ar už mokslą užsienyje gausite kreditų. Kai kurios mokyklos gali reikalauti, kad pakartotumėte tos pačios klasės kursą.