Evropský portál pro mládež

Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Video: 

Tata Bojs - Pěšáci (100 % recyklovaná verze)


Třídění odpadu podle barevného klíče a žížaly v domácnosti

V Praze i dalších českých městech a obcích najdeš popelnice na tříděný odpad. Ekologicky šetrné chování a barevné popelnice jsou součástí udržitelného rozvoje. Víš o možnostech nakládání s odpadem dost?

S odpadkovými koši na tříděný odpad na českých ulicích potkáš jen sporadicky. Barevně odlišených popelnic a sběrných dvorů je v České republice však dost. Narazíš na ně na každém druhém rohu. Nech se zlákat jejich veselými barvami a kódy na obalech, které ti poradí, kde je zanechat. Přehledná tabulka a virtuální simulace třídění odpadu specializovaného portálu Jak třídit ukazuje, které odpadky se řadí do plastu, papíru, skla či do kartonových obalů. Lidé odpady třídí od nepaměti, proč nejít stylově ve stopách svých předků.

 

Kam se slupkou od banánu nebo zbytky od večeře? Naskoč na vlnu městského komunitního kompostování. Kompostování ve městě je jednoduché i zábavné. Můžete kompostovat v odvětrávaných a suchých koších nebo trochu dobrodružněji spolu se sousedy a s žížalami v kuchyni. 

 

Jestli je to moc nebo málo? Namísto recyklování propadni kouzlu upcyklingu.  Na vlně pos-tkonzumní nálady si možná ze starých bedýnek od jablek vyrobíš skvělou soustavu polic a z potrhané mikiny nový mop. Zkus opět po čase promyslet své zvyky a každodenní aktivity. Znovu a s nadhledem.  Be Re-! & Up-!