Pravdepodobne používate staršiu verziu prehliadača Microsoft Internet Explorer. Táto webová lokalita je optimalizovaná pre Internet Explorer – verzia 9 a vyššie. Ak chcete využívať všetky prvky tejto lokality, odporúčame inštaláciu vyššej verzie vášho prehliadača. Navštívte webovú lokalitu spoločnosti Microsoft http://www.microsoft.com, kde si môžete stiahnuť novšiu verziu prehliadača Internet Explorer.

Európsky portál pre mládež

Informácie a príležitosti pre mladých ľudí v celej Európe.


flag

Šport a fitnes

A picture
© Cross Culture Surf

Surfovanie naprieč kultúrami (project Cross Culture Surf)

Povedali by ste, že surfovanie môže pomôcť pri propagácii sociálneho začlenenia medzi mladými ľuďmi? Pozrite si, ako k tomu prispela výmena medzi Írskom a Baskickom.

V roku 2012 sa v rámci projektu Cross Culture Surf stretlo 30 mladých ľudí vo veku 14 až 17 rokov z Írska a Baskicka. Ich prvé stretnutie sa uskutočnilo v mestečku Lahinch (Írsko) počas Veľkonočných sviatkov a potom v auguste v baskickom meste Zarautz. Navzájom spoznali svoje kultúrne zázemia v dynamickom a zábavnom prostredí.

Medzi poznávacie činnosti skupiny patrili každodenné lekcie surfovania, semináre zamerané na kultúrnu identitu, úlohy na upevnenie tímového ducha (team building) a exkurzie.

 

 

Projekt Cross Culture Surf podporujú The Surf Project, Zutundu a program EÚ Mládež v akcii.