Zauważyliśmy, że używasz starszej wersji programu Microsoft Internet Explorer. Ta strona najlepiej działa w programie Internet Explorer w wersji 9 lub nowszej. Aby w pełni z niej korzystać, prosimy zaktualizować przeglądarkę. Strona firmy Microsoft http://www.microsoft.com, z której można pobrać nowszą wersję programu Internet Explorer.

Europejski Portal Młodzieżowy

Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie


flag

Sport i aktywny wypoczynek

A picture
© Cross Culture Surf

Surfing międzykulturowy

Czy wyobrażałeś sobie kiedyś, że surfowanie może pomagać w społecznej integracji młodzieży? Tutaj dowiesz się, że jest to możliwe, na przykładzie wymiany między Irlandią a Krajem Basków.

W 2012 r., w imprezie pod nazwą surfing międzykulturowy uczestniczyło 30 osób w wieku 14-17 lat z Irlandii i Kraju Basków. Spotkali się oni najpierw w Lehinch w Irlandii, w okresie Świąt Wielkanocnych, a następnie w sierpniu w Zarautz w Kraju Basków. Dzięki temu mieli okazję wzajemnie poznawać swoją kulturę w dynamicznym środowisku, w którym nauka była przyjemnością.

Program pobytu obejmował m.in. codzienne lekcje surfingu, warsztaty na temat tożsamości kulturowej, zadania z zakresu współpracy w zespole oraz wycieczki.

 

Projekt surfingu międzykulturowego jest wspierany przez Surf Project, Zutundu oraz w ramach programu UE „Młodzież w działaniu”