Zauważyliśmy, że używasz starszej wersji programu Microsoft Internet Explorer. Ta strona najlepiej działa w programie Internet Explorer w wersji 9 lub nowszej. Aby w pełni z niej korzystać, prosimy zaktualizować przeglądarkę. Strona firmy Microsoft http://www.microsoft.com, z której można pobrać nowszą wersję programu Internet Explorer.

Europejski Portal Młodzieżowy

Informacje i możliwości dla młodych ludzi w całej Europie


flag

Sztuka i rozrywka

Video: 

Us, art and the community (Youth Initiative 2009)


My, nasza sztuka i społeczeństwo

Co dzieje się, gdy młodzi ludzie przygotowują wystawę, by wyrazić swoje koncepcje i opinie na temat takich zagadnień jak włączenie społeczne, udział w społeczeństwie i tożsamość społeczna?

My, nasza sztuka i społeczeństwo {>– to młodzieżowa inicjatywa wsparta w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Realizacją tej inicjatywy kierowała grupa sześciorga młodych mieszkańców dzielnicy Mayfield w irlandzkim mieście Cork, którzy nie mieli zbyt wiele wspólnego z działalnością młodzieżową?.

 

Uczestnicy projektu mieli od 15 do 17 lat. Niektórzy z nich zakończyli już edukację. Dwóch z członków grupy było pochodzenia romskiego - chcieli oni zbadać kwestię swojej tożsamości. Młodzi ludzie analizowali wiele tematów, takich jak zdrowie, środowisko, udział, tożsamość i współpraca w zespole.