Avrupa Gençlik Portalı

Avrupa’daki gençler için bilgiler ve fırsatlar.

A picture
© shutterstock.com - Roxana Gonzalez

Euro-Med gençliği bir araya getirir

Sivil toplum örgütünüz ile Kuzey Afrika, Türkiye veya orta Doğu’da bir ortak arasında bağlantı kurmayı düşündünüz mü? Euro-Med platformu gençlik projeleri için ortaklar bulmanıza ve deneyimlerinizi paylaşmanıza yardımcı olacaktır.

Başlayın!

Avrupa-Akdeniz Ortaklığında yer alan 35 ülkenin herhangi birinden ortaklarla temasa geçerek ortak kuruluş olarak Avrupa ve Akdeniz platformuna katılın. Diğer sivil toplum örgütleri de sizi bulabileceklerdir.

Euro-Med Gençlik Platformunun asıl hedefi, iki bölgedeki sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirerek bunlar arasında ağ oluşturmak ve deneyim alış-verişinde bulunmaktır.

 

Neler oluyor?

Türkiye’den Serap Yeter şunları söylüyor,

[Türkiye’deki] genç insanlara gündelik yaşam ve işten daha fazlasının bulunduğunu göstermenin, farklı ülkelerden insanlar, kültürler ve dinler tanımak ve birlikte yaşayabileceğimizin ve daha iyi bir gelecek için işbirliği yapabileceğimizin farkına varmak yoluyla yaşamlarını iyileştireceğine inanıyorum. [Türkiye] Asya ve Avrupa arasında bir bağlantı noktasıdır, Türkiye’deki gençlerin Avrupa Birliği ülkeleri ve Akdeniz ülkelerindeki diğer gençlerle birçok ortak yönü bulunmaktadır.