Evropský portál pro mládež
Informace a příležitosti pro mladé z celé Evropy

Stáže

A picture
© iStockphoto.com - skynesher
Stáže jsou asi nejlepším způsobem, jak se seznámit s pracovním prostředím, v němž budete působit během své kariéry, a jak získat praktické zkušenosti a dovednosti.

Stáže jsou v podstatě další formou učení, trvají od několika měsíců až po 1 rok, probíhají během nebo po dokončení studia, ale každopádně předtím, než nastoupíte do prvního zaměstnání. V některých případech se stáž vyžaduje v rámci absolvování studia.

Během stáže můžete ve skutečném pracovním prostředí uplatnit znalosti nabyté během studia. Všechny stáže by měly nabízet skutečný „pohled zevnitř“ na dané povolání a na daný obor, s jasným zaměřením na konkrétní úkol. Vaše povinnosti a očekávané výsledky by měly být stanoveny v písemné dohodě o stáži.

 

Nicméně ne všechny stáže se těmito pokyny řídí – proto Evropské fórum mládeže vypracovalo Chartu pro kvalitní stáže a praxe. Tento dokument se snaží zavést právní kritéria kvality a vyzývá poskytovatele, aby se k plnění těchto norem kvality zavazovali.

 

Ať už chcete stáž absolvovat doma nebo v zahraničí, v mezinárodní organizaci, veřejné instituci nebo v soukromé firmě, příležitostí existuje mnoho, a to jak v Evropě, tak mimo ni. Aktuální seznam stáží vám poskytne například Eurodesk.

Zveřejněno: út, 23/04/2013 - 09:37


Tweet Button: 

Související internetové odkazy


Info for young people in the western balkans

Potřebujete odbornou pomoc či radu?

Zaslat dotaz