Europos jaunimo portalas
Informacija ir galimybės visos Europos jaunimui.

Tikslieji mokslai – ir mergaitėms!

A picture
© fotolia.com - Alexander Raths
Europos tiksliųjų mokslų, technologijų ir mokslinių tyrimų srityse merginų vis dar per mažai, nors mokykloje tikslieji mokslai ir matematika mergaitėms sekasi ne prasčiau nei berniukams. Nešvaistyk savo talento – mokslui tavęs reikia!

Pasirink tiksliųjų mokslų, technologijų arba inžinerijos kelią ir nežinia, galbūt kitą nepaprastą mokslinį atradimą padarysi tu! Kad daugiau merginų ir moterų susidomėtų darbu tiksliųjų mokslų srityje, Europos Komisija pradėjo kampaniją Tikslieji mokslai tinka ir mergaitėms!

 

Kokia tavo vieta moksle?

Dalyvauk viktorinoje ir sužinok, kokios tiksliųjų mokslų srities darbas tiktų būtent tau. Jei norėtum daugiau informacijos, pasidomėk kampanijos „Tikslieji mokslai tinka ir mergaitėms“ renginiais savo šalyje. Sulaužyk stereotipus ir parodyk pasauliui, kad tikslieji mokslai iš tiesų tinka ir mergaitėms!

Dirbdama tiksliųjų mokslų srityje gali pagerinti žmonių gyvenimą. Ar įsivaizduoji, ką reiškia saugoti aplinką, dalyti maistą žmonėms ir kovoti su skurdu? Mokslas suteikia galimybę išlaisvinti vaizduotę ir kūrybiškumą, kad pagalvotum apie dalykus, apie kuriuos anksčiau niekas nesusimąstė: užduotum dar neiškeltus klausimus ir siektum žinių.

Tiksliųjų mokslų sričių daugybė ir viena iš jų gali būti puiki tavo ateities galimybė. Pasirinkusi mokslininkės kelią net gali gauti progą keliauti po pasaulį ir dirbti tarptautinėje komandoje.

 

New Technology - Iris Slootheer, young student in applied physics

 

 

Pagrindiniai faktai

Nors Europoje daugybė talentingų moterų ir dauguma universitetų absolventų yra moterys, jų dalis tarp daugiausiai pasiekusių Europos mokslininkų vis dar labai maža. Universitetų absolvenčių vis dar gerokai mažiau inžinerijos, gamybos, statybų, tiksliųjų mokslų, matematikos ir kompiuterijos srityse. Taip yra dėl to, kad nors ir berniukus, ir mergaites tikslieji mokslai mokykloje domina tiek pat, daug mergaičių, užuot studijavusios tiksliuosius mokslus, inžineriją ir technologijas, pasirenka kitas disciplinas.