Naršymo kelias

Atnaujinta 2016-08-18

DUK. Darbo leidimai

 • Esu kroatas. Norėčiau pradėti dirbti laisvai samdomu darbuotoju Prancūzijoje. Prancūzijos institucijos tvirtina, kad man reikia darbo leidimo. Ar tai tiesa?

  NE, netiesa. Daugelyje ES šalių Kroatijos piliečiams taikomi pereinamojo laikotarpio apribojimai galioja tik pagal darbo sutartį dirbantiems asmenims. Jei Prancūzijoje žadate dirbti laisvai samdomu darbuotoju, darbo leidimo jums nereikia.

 • Kai skundžiuosi dėl darbo sąlygų, kurios, mano manymu, pažeidžia Austrijos teisę, mano darbdaviai Austrijoje sako, kad Kroatijos darbuotojams taikomos kitokios taisyklės. Ar tai tiesa?

  NE, netiesa. Jums taikomi laikini dalyvavimo Austrijos darbo rinkoje apribojimai, bet tai neturi nieko bendra su jūsų, kaip ES piliečio, teisėmis. Su jumis turi būti elgiamasi lygiai taip pat kaip su vietiniais darbuotojais.

  Jei jūsų darbdaviai savo požiūrio nepakeis, praneškite apie tai Austrijos darbo institucijoms.

 • Aš – kroatas. Norėčiau perkelti Kroatijos mokamą bedarbio pašalpą į Austriją, kad galėčiau ten ieškotis darbo. Ar tai įmanoma?

  Iki 2020 m. birželio 30 d. jūsų galimybės įsidarbinti Austrijoje gali būti ribotos. Tai gali turėti įtakos tam, ar galėsite ten perkelti savo bedarbio pašalpą. Darbo apribojimai gali bet kada pasikeisti. Naujausią informaciją jums suteiks Austrijos konsultantas darbo Europoje klausimais.

Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai

Pagalba ir patarimai