Naršymo kelias

Atnaujinta 2017-02-03

Komandiruoti darbuotojai

Jūsų darbdavys gali neilgam komandiruoti jus į kitą ES šalį, kad atliktumėte laikiną užduotį. Tokios komandiruotės trukmė gali būti ne ilgesnė kaip 2 metai.

Kaip laikinai komandiruotas darbuotojas turėsite specialių teisių ir privilegijų. Dėl jų jums turėtų būti lengviau laikinai dirbti užsienyje. Be kita ko:

 • jums nereikės darbo leidimo , nebent jūs komandiruojamas iš Kroatijos į Austriją, kur darbui kai kuriuose sektoriuose tebetaikomi apribojimai;
 • toliau mokėsite socialinio draudimo įmokas savo šalies institucijoms;
 • būsite apdraustas savo šalies socialiniu draudimu ;
 • jums nereikės rūpintis, kad būtų pripažinta jūsų profesinė kvalifikacija, tačiau kai kurių profesijų atveju jums gali reikėti pateikti rašytinį pareiškimą. Sužinokite daugiau apie profesinių kvalifikacijų pripažinimą;
 • kai išeisite į pensiją, jums nereikės tvarkyti reikalų įvairių šalių pensijų mokėjimo įstaigose, nes priimančiosios šalies įstaigos nebus įtrauktos.

ES taisyklėmis užtikrinama, kad galėtumėte toliau būti apdraustas pagal savo šalies socialinio draudimo sistemą. Tačiau mokesčių srityje nėra jokių ES teisės aktų, nustatančių, kuri šalis gali apmokestinti jūsų pajamaskomandiruotės metu. Tai gali būti nustatyta nacionaliniuose įstatymuose arba ES šalių sudarytuose tarpusavio susitarimuose dėl mokesčių. Sužinokite daugiau apie pajamų mokestį.

Darbo sąlygos

Jūsų darbdavys turi užtikrinti, kad jūsų darbo sąlygos būtų tokios pačios, kokios galioja priimančiosios šalies darbuotojams. Be kita ko:

 • minimalus darbo užmokestis – jūsų atlyginimas negali būti mažesnis už vietos minimalų darbo užmokestį;
 • maksimalus darbo ir minimalus poilsio laikas;
 • darbo laikas – ji neturi būti ilgesnis nei nustatytas darbo valandų skaičius;
 • minimalus mokamų metinių atostogų laikas – turite teisę į atostogas;
 • sveikata ir sauga darbe;
 • nėščių moterų ir jaunimo įdarbinimo sąlygos;
 • vaikų darbą draudžiančios taisyklės.

Atsitikimas

Į užsienį komandiruoti darbuotojai turi tokias pačias teises kaip vietiniai jų bendradarbiai

Andrėja dirba Vokietijos valymo paslaugų įmonėje ir gauna 8,5 euro už valandą. Ji buvo komandiruota į Strasbūrą (Prancūzija) ir ten toliau dirbo už tą patį atlyginimą. Tačiau bendradarbiai ją informavo, kad ji turėtų gauti bent 9,67 euro už valandą, nes tai yra minimalus darbo užmokestis Prancūzijoje.

Andrėjos darbdavys privalo padidinti jos darbo užmokestį bent iki 9,67 euro, kol ji dirba Prancūzijoje. Kol dirba Prancūzijoje, Andrėja ne tik turi gauti didesnį atlyginimą, bet ir gali naudotis daugeliu kitų specialių teisių.

Sužinokite, kokios darbo sąlygos taikomos priimančiojoje šalyje

Pasirinkite šalį:

Socialinis draudimas užsienyje

Komandiruoti darbuotojai gali laikinai dirbti kitoje ES šalyje ir likti apdrausti pagal savo šalies socialinio draudimo sistemą.

Sužinokite, kaip pratęsti savo socialinį draudimą buvimo užsienyje laikotarpiu.

Išankstinė deklaracija

Jums taip pat gali tekti užpildyti išankstinę deklaraciją, kuria būtų patvirtinami jūsų ketinimai dirbti priimančiojoje šalyje. Jei esate samdomas darbuotojas, tuo turėtų pasirūpinti jūsų darbdavys.

Išsamesnės informacijos teiraukitės šalies, į kurią vykstate, komandiruotų darbuotojų ryšių tarnyboje arba kontaktiniame centre.

Viešosios konsultacijos
  Pagalbos tarnybos
  Pagalba ir patarimai