Naršymo kelias

Atnaujinta 2016-04-20

work

Vienodos sąlygos

Jei esate kitoje ES šalyje dirbantis ES pilietis, jums ir jūsų šeimai turi būti taikomos tokios pačios sąlygos, kaip tos šalies piliečiams.

Tai reiškia, kad nuo pirmosios jūsų darbo toje šalyje dienos turite teisę į tas pačias socialines garantijas, kaip dirbantys tos šalies piliečiai.

Turite teisę į socialines garantijas, kurios užtikrinamos šalies piliečiams, jeigu jie toje šalyje dirba (pagal darbo sutartį arba savarankiškai). Tarp jų gali būti ir su darbu tiesiogiai nesusijusių privalumų: tai gali būti mažesnės traukinio bilietų kainos, papildomos pensijos, stipendijos, bedarbio pašalpos jūsų vaikams, kai jie pirmą kartą ieško darbo.

Taip pat galite turėti teisę į nefinansines privilegijas, pvz., teisę į vertimo žodžiu paslaugas teismo proceso metu.

Jei šalyje gyvensite, turėsite teisę ir į socialines garantijas, suteikiamas darbuotojams ir jų šeimoms dėl to, kad jie ten gyvena.

Jei gyvensite vienoje šalyje, o dirbsite kitoje (važinėsite į darbą į kitą šalį), įgysite teisę joje gyventi net jei nesate tos šalies pilietis: jei dirbsite kitoje šalyje, bus laikoma, jog turite pakankamai išteklių save išlaikyti.

Atsitikimas

Sužinokite, į kokias socialines garantijas turite teisę savo naujojoje šalyje

Rosita kilusi iš Italijos, bet ji su savo sutuoktiniu ir 3 vaikais gyvena ir dirba Prancūzijoje. Ji paprašė daugiavaikėms šeimoms skirtos nuolaidų važiuoti traukiniais kortelės, bet ją išduoti buvo atsisakyta, nes nei ji, nei jos vaikai nėra prancūzai.

Rosita turėtų jos primygtinai reikalauti. Jei prireiktų, ji turėtų kreiptis į ES pagalbos tarnybas. Visi daugiavaikes šeimas (daugelyje šalių 3 arba daugiau vaikų) turintys ES darbuotojai turi teisę nuo pat pirmos darbo dienos šalyje, kurioje dirba, pigiau keliauti traukiniais, jei tokios nuolaidos yra siūlomos tos šalies piliečiams.

Gyvenimas užsienyje netekus darbo

Jei gyvendami kitoje šalyje netenkate darbo, tebeturite teisę joje gyventi. Išsiaiškinkite sąlygas ir formalumus.

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai