Navigācijas ceļš

Atjaunināts : 18/06/2015

Bieži uzdotie jautājumi - Bezdarbnieka pabalsta pārnešana uz citu valsti

 • Kā man rīkoties, lai es nezaudētu bezdarbnieka pabalstu, ja darbu došos meklēt citā ES valstī?

  Kad pagājušas 4 nedēļas, kopš esat reģistrēts, varat pieprasīt U2 veidlapu no valsts, kurā kļuvāt bezdarbnieks. Šī veidlapa jums ļauj pieprasīt bezdarbnieka pabalstu, kamēr meklējat darbu ārzemēs. Šo veidlapu tad iesniedziet jaunās dzīvesvietas valsts nodarbinātības dienestiem.

  Ierodoties jaunajā valstī, vietējā nodarbinātības dienestā reģistrējieties par darba meklētāju. Lai nezaudētu nevienu pabalstu, izdariet to 7 dienu laikā, sākot no dienas, kurā pārtraucāt būt iepriekšējās valsts nodarbinātības dienesta uzskaitē.

 • Kad man jāpieprasa bezdarbnieka pabalsta pārreģistrēšanas pagarinājums?

  Lai jūs nezaudētu nevienu bezdarbnieka pabalsta summu, jums pēc iespējas ātrāk jāpieprasa pagarinājums. Pieprasījums jāiesniedz pirmo 3 mēnešu laikā.

 • Esmu no Bulgārijas, un man nav darba. Vai es drīkstu meklēt darbu citā ES valstī, un vai manus pabalstus var pārreģistrēt uz turieni?

  — lielākajā daļā valstu var, bet Austrija, Beļģija, Francija, Īrija, Īslande, Lielbritānija, Lihtenšteina, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Norvēģija, Šveice un Vācija Bulgārijas un Rumānijas pilsoņiem vēl piemēro ierobežojumus. Spānija Rumānijas darba ņēmējiem ierobežo piekļuvi savam darba tirgum līdz 2012. gada 31. decembrim.

  Jebkuri šādi ierobežojumi jāatceļ līdz 2013. gada 31. decembrim (Šveicē — līdz 2016. gada 31. maijam).

  Dažkārt šie ierobežojumi ietekmē jūsu iespējas panākt, lai bezdarbnieka pabalsts jums tiktu izmaksāts šajās valstīs. Ja vēlaties meklēt darbu tur, vispirms noskaidrojiet pie Eiropas darba tirgus konsultanta, kādi ir ierobežojumi.

 • Esmu polis un esmu atbraucis uz Lielbritāniju, lai meklētu darbu. Vai man ir tiesības uz vietējā nodarbinātības dienesta palīdzību, pat ja es šeit nekad neesmu dzīvojis?

  — jūs esat ES pilsonis, tāpēc jums ir tādas pašas tiesības meklēt darbu un saņemt Lielbritānijas nodarbinātības dienesta palīdzību kā Lielbritānijas pilsoņiem.

Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
Vaicājiet, un mēs dosim padomu.