Naršymo kelias

Atnaujinta 2015-06-18

DUK. Bedarbio pašalpos perkėlimas

 • Ką daryti, kad išvykęs ieškotis darbo į kitą ES šalį neprarasčiau bedarbio pašalpos?

  Praėjus 4 savaitėms po užsiregistravimo bedarbiu, šalies, kurioje likote be darbo, galėsite paprašyti U2 formos. Turėdami šią formą galėsite ieškodamiesi darbo užsienyje gauti bedarbio pašalpą. Ją turėsite pateikti savo naujosios šalies nacionalinėms užimtumo tarnyboms.

  Atvykę į kitą šalį iš karto užsiregistruokite vietos užimtumo tarnyboje kaip ieškantis darbo. Kad neprarastumėte teisių į išmokas, padarykite tai per 7 dienas nuo tos dienos, nuo kurios nebebūsite šalies, iš kurios išvyksite, užimtumo tarnybų žinioje.

 • Kada turėčiau prašyti, kad bedarbio pašalpos perkėlimo laikotarpis būtų pratęstas?

  Kad neprarastumėte teisių į bedarbio pašalpą, pratęsimo turėtumėte paprašyti kuo anksčiau. Tai būtina padaryti per pirmuosius 3 mėnesius.

 • Esu bedarbė iš Bulgarijos. Ar galiu ieškotis darbo kitoje ES šalyje ir paprašyti, kad mano bedarbio pašalpa būtų perkelta ten?

  TAIP — daugumoje šalių tai galima, bet Airijoje, Austrijoje, Belgijoje, Islandijoje, Jungtinėje Karalystėje, Lichtenšteine, Liuksemburge, Maltoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Vokietijoje Bulgarijos ir Rumunijos piliečiams tebetaikomi apribojimai. Ispanija riboja Rumunijos piliečių prieigą prie savo darbo rinkos iki 2012 m. gruodžio 31 d.

  Visi šie apribojimai turi būti panaikinti iki 2013 m. gruodžio 31 d. (Šveicarija tai turi padaryti iki 2016 m. gegužės 31 d.).

  Dėl tokių apribojimų perkelti bedarbio pašalpą į šias šalis kartais sudėtinga. Jei norite ieškoti darbo šiose šalyse, pirmiausia susisiekite su konsultantu darbo Europoje klausimais ir išsiaiškinkite, kokie apribojimai taikomi.

 • Aš – lenkas. Atvykau į Jungtinę Karalystę ieškotis darbo. Ar turiu teisę į vietos užimtumo tarnybos pagalbą, jei prieš tai čia nedirbau ir negyvenau?

  TAIP — Kadangi esate ES pilietis, turite tokias pačias teises kaip JK piliečiai ieškotis darbo ir prašyti JK užimtumo tarnybos pagalbos.

Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai