KKK - Riigitöötajana välismaal

Kui teie tööandja lähetab teid avaliku teenistujana välismaale tööle, peate oma tervisekindlustusasutuselt taotlema S1-vormi (endine vorm E106) , et nii teil kui ka teie pereliikmetel oleks teises riigis viibimise ajal juurdepääs tervishoiuteenustele. Kohe pärast elukoha leidmist esitage oma S1-vorm (endine vorm E106) teie poolt valitud (kui on võimalik valida) tervisekindlustusasutusele oma uues elukohariigis.

Hoiatus

Tutvuge tervishoiusüsteemiga riigis, kus te nüüd töötate: see võib oluliselt erineda süsteemist, millega olete harjunud oma koduriigis.

Selleks et saada kohapeal (riigis, kuhu olete lähetatud) ravi, peaksite küsima oma kindlustusasutuselt (riigis kus te tavapäraselt töötate) dokumenti DA1, mis sisaldab õnnetuse või haiguse üksikasjalikku kirjeldust. Seejärel peaksite DA1-dokumendi esitama kindlustusasutusele riigis, kuhu te olete lähetatud.

Asendussissetuleku toetust töölt eemal viibitud aja eest maksab teile teie kindlustusasutus (riigis, kus te tavapäraselt töötate).

JAH — Teie uus töökohariik ei tohi teie varasemat töökogemust sellepärast vähem väärtustada, et omandasite selle teises ELi liikmesriigis. Võrreldavat töökogemust tuleb palka, palgaastmeid või töötingimusi käsitlevate otsuste puhul hinnata samaväärsena. Sama reeglit kohaldatakse ka juurdepääsu suhtes avaliku sektori töökohtadele.

EI — Eeskirjad, millega teilt nõutaks uues elukohariigis elamist enne konkreetses avaliku sektori ametis töölehakkamist, on ebaseaduslikud, kui seda ei õigusta asjaomase ameti puhul kohaldatavad erinõuded.

Lisateave selle teema kohta

Viimati ajakohastatud: 19/12/2023
Jaga lehekülge