Naršymo kelias

Ar žinote savo teises ES? Pasitikrinkite žinias mūsų viktorinoje.

Atnaujinta 2015-05-04

vehicles

Automobilių registracija ir mokesčiai

Laikina viešnagė

Jeigu jūsų nuolatinė gyvenamoji šalis nesikeičia, bet laikinai, ne ilgiau kaip 6 mėnesiams išvykstate į kitą ES šalį, joje nereikia nei užregistruoti savo transporto priemonės, nei mokėti jokių mokesčių. Ji liks registruota jūsų nuolatinėje gyvenamojoje šalyje.

Jei laikinai, ne ilgiau kaip 6 mėnesius gyvenate kitoje ES šalyje ir joje neužregistravote savo automobilio, šios šalies gyventojui savo automobilio teisiškai negalite nei skolinti, nei nuomoti. Vietos gyventojas gali vairuoti jūsų automobilį tik tuo atveju, jei jūs važiuojate kartu automobilyje.

Tačiau galite skolinti automobilį jus aplankiusiems draugams arba šeimos nariams, jeigu jie nėra nuolatiniai šalies, kurioje viešite, gyventojai.

Jei kitoje šalyje gyvenate ilgiau nei 6 mėnesius, paprastai turėtumėte šią šalį nurodyti kaip savo nuolatinę gyvenamąją vietą ir joje privalote užregistruoti savo automobilį .

Išvykimas į kitą šalį ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui

Jei išsikeliate į kitą ES šalį ir kartu pasiimate savo automobilį, naujojoje šalyje turėsite jį įregistruoti ir sumokėti visus priklausančius mokesčius.

Paprastai automobilį reikia užregistruoti per 6 mėnesius. Prieš išvykdami turėtumėte pasiteirauti šalies, į kurią išvykstate, kompetentingų institucijų, kada šis laikotarpis pradedamas skaičiuoti - nuo to momento, kai išvykstate iš savo buvusios šalies, ar nuo to momento, kai atvykstate į savo naująją šalį. Taip pat derėtų pasiteirauti, kokius patvirtinamuosius dokumentus reikės pateikti.

Kai kuriose valstybėse narėse reikalaujama, kad automobilis būtų perregistruotas per 6 mėnesius nuo apsigyvenimo jose. Prieš išvykdamas į kitą šalį pasiteiraukite tos šalies kompetentingų institucijų, ar šis laikotarpis ten nėra trumpesnis.

Pasirinkite šalį

Pasirinkite šalį

Visose ES šalyse bendros teisės


* Nacionalinės institucijos dar nepateikė informacijos

 

Jeigu įvykdote tam tikras sąlygas ir spėjate iki nustatytų terminų, kai kuriose šalyse jums gali būti pritaikyta transporto priemonės registracijosmokesčio lengvata, kai persikeliate iš vienos ES šalies į kitą. Prieš išvažiuodamas į naująją šalį kreipkitės į jos nacionalines institucijas.

Atsitikimas

Jei iš anksto išsiaiškinsite taisykles, sutaupysite!

Ispanė Kristina rado darbą Portugalijoje ir persikėlė ten gyventi. Ji nežinojo apie 6 mėnesių terminą ir nuėjo perregistruoti automobilio Portugalijoje po 8 mėnesių.

Ji sužinojo, kad jeigu automobilį būtų perregistravusi anksčiau, jai nebūtų reikėję mokėti jokių registracijos mokesčių. Be to, Portugalijoje 6 mėnesių laikotarpis pradedamas skaičiuoti nuo išvykimo iš savo buvusios šalies momento, o ne nuo atvykimo.

Privalomos registracijos per 6 mėnesius išimtys

Studentai

Jeigu kitoje šalyje gyvenate tik todėl, kad joje studijuojate, automobilio perregistruoti nereikia, Be to visą ta laiką, kol būsite įtrauktas į tos šalies mokymo įstaigos studentų sąrašą, jums nereikės mokėti jokių su juo susijusių mokesčių.

Ši išimtis netaikoma studentams Danijoje.

Atsitikimas

Matje yra prancūzas, jis gyvena Belgijoje, kur klauso 2 metų pouniversitetinių studijų kursą. Matje automobilis buvo apgadintas, todėl jis kreipėsi į policiją, kad gautų pažymą draudimo įstaigai. Kai policija išsiaiškino, kad Matje jau gyveno Belgijoje ilgiau kaip metus ir dar neperregistravo savo automobilio, jį perspėjo ir pasakė, kad jis padarė pažeidimą ir gaus baudą.

Matje įrodė, kad jis įtrauktas į Antverpeno universiteto studentų sąrašus ir todėl, kaip studentas iš kitos ES šalies, neprivalo Belgijoje mokėti transporto priemonės ar kelių mokesčių.

Pasienio darbuotojai

Jūs laikomas pasienio darbuotoju (samdomu ar dirbančiu savarankiškai), jei dirbate vienoje valstybėje, bet gyvenate kitoje, ir grįžtate namo bent kartą per savaitę.

Jei iš gyvenamosios šalies reguliariai nuosavu automobiliu vykstate į darbą kitoje šalyje, automobilį registruoti ir atitinkamus mokesčius mokėti turite gyvenamojoje šalyje, o ne šalyje, kurioje dirbate.

Jeigu vairuojate įmonės automobilį (registruotą šalyje, kurioje dirbate), galite naudoti jį asmeniniams tikslams gyvenamojoje šalyje, jo ten neregistravęs. Tokiu atveju savo gyvenamojoje šalyje vairuosite automobilį su užsienietiškais valstybiniais numeriais. Tai gali patraukti vietos policijos dėmesį - ji turi tikrinti, ar gyventojai jų jurisdikcijoje yra sumokėję nacionalinius transporto priemonių registracijos mokesčius.

Jei jums kilo problemų, visada galite kreiptis į mūsų pagalbos tarnybas.

Atsitikimas

Kirilas gyvena Bulgarijoje ir dirba Graikijoje, Graikijos įmonėje. Jis vairuoja Graikijoje registruotą įmonės automobilį, kurį asmeniniais tikslais naudoja ir Bulgarijoje.

Kartą jį sustabdė Bulgarijos policija ir skyrė baudą už tai, kad automobilis nebuvo registruotas Bulgarijoje. Kirilas paaiškino, kad pasienio darbuotojai turi teisę savo šalyje naudoti įmonės automobilį asmeninėms reikmėms, bet policija apie šią teisę nežinojo ir skyrė baudą. Kirilas užginčijo šį sprendimą ir bauda  vėliau buvo panaikinta.

Savarankiškai dirbantys pasienio darbuotojai

Jeigu dirbate savarankiškai, bet gyvenate šalyje A, o dirbate šalyje B, įmonės automobiliu šalyje A, jo ten neregistravęs, galite naudotis tik jeigu:

  • automobilis buvo įsigytas jūsų įmonės vardu;
  • šalyje A jį naudojate daugiausiai darbo reikmėms ir tik retkarčiais asmeninėms;
  • jūsų įmonė teisiškai įsteigta kitoje šalyje.

Primename, kad įmonės automobilis turi būti įsigytas jūsų įmonės vardu. Jei vairuojate jūsų vardu įsigytą automobilį, turite jį užregistruoti gyvenamojoje šalyje.

Viešosios konsultacijos
Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai