Navigačný riadok

Zdieľať 
	Zdieľať na Facebook
  
	Pridať na Twitter 
  
	Zdieľať na google+
  
	Zdieľať na linkedIn

Poistenie

Aktualizované : 14/01/2013

vehicles

Platnosť

Aká je vaša situácia?

Som turista

Vaša poistka (poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorových vozidiel) z domovskej krajiny vám garantuje poistné krytie v celej v prípade, že autom niekoho zraníte.

Vaša poznávacia značka je dôkazom o tom, že máte poistenie zodpovednosti za škodu. Znamená to, že polícia v inom členskom štáte vás bez ďalšieho dôvodu nezastaví len kvôli kontrole vášho poistenia.

Samozrejme, najlepšie bude, ak si vždy zoberiete doklady o poistení so sebou. Uľahčí vám to situáciu, ak sa stanete účastníkom dopravnej nehody alebo ak vás zastaví policajná hliadka.

Príbeh

Vo vlastnom záujme majte vždy pri sebe doklady o poistení

Ronalda zastavili vo Francúzsku za rýchlu jazdu. Nakoľko pri sebe nemal doklady o poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorových vozidiel, polícia mu prikázala zavolať jeho poisťovni v Portugalsku, aby preukázal svoje platné poistenie.

I keď technicky túto povinnosť nemáte, brať si vždy so sebou doklady o poistení je najlepší spôsob ako preukázať platné poistné krytie a ušetriť čas a peniaze v prípade, že sa v zahraničí vyskytnú problémy.

Potrebujete ďalšiu pomoc?

Potrebujete ďalšiu pomoc?

Nenašli ste informácie, ktoré ste hľadali? Máte nevyriešený problém?

Poradenstvo o vašich právach občana EÚ

Riešenie problémov vyplývajúcich zo styku s verejnými orgánmi

Footnote

V tomto prípade 27 členských štátov EÚ a Island, Lichtenštajnsko a Nórsko

Retour au texte en cours.