Navigācijas ceļš

Zināt, kādas tiesības jums ir ES? Mūsu testā varat pārbaudīt, ko zināt

Atjaunināts : 04/05/2015

vehicles

Automašīnas apdrošināšanas derīgums

Kāda ir jūsu situācija?
Es dzīvoju citā ES valstī

Automašīnas apdrošināšana jūsu jaunajā mītnes valstī

Jums jāreģistrē automašīna valstī, kur parasti dzīvojat.

Reģistrējot automašīnu, jums vajadzēs uzrādīt dokumentu, kas apliecina, ka tā ir apdrošināta.

Iestādēm vajadzētu atzīt polises, ko izdevusi apdrošināšanas sabiedrība,

  • kuras galvenā mītne vai birojs atrodas attiecīgajā valstī,
  • kurai nav biroja attiecīgajā valstī, bet kura ir tiesīga tajā sniegt pakalpojumus.

Pavaicājiet apdrošinātājam, vai jūsu pašreizējais apdrošināšanas līgums būs spēkā valstī, uz kuru pārceļaties.

Jaunas apdrošināšanas noslēgšana ārzemēs

Ja jūsu pašreizējā apdrošināšana nav spēkā valstī, uz kuru pārceļaties, sazinieties ar valsts zaļās kartes biroju vai informācijas centru un pavaicājiet, kuras apdrošināšanas sabiedrības piedāvā apdrošināt automašīnu ar segumu attiecīgajā valstī.

Bonus-malus rādītāji

Varat no sava apdrošinātāja jebkurā brīdī pieprasīt izziņu par zaudējumu atlīdzības pieprasījumiem, kas saistīti ar jums. Apdrošinātājam tā jāsagatavo 15 dienu laikā no jūsu pieprasījuma saņemšanas.

Ja jums jānoslēdz jauns automašīnas apdrošināšanas līgums citā ES valstī, jaunajam apdrošinātājam, aprēķinot apdrošināšanas prēmiju, nav pienākuma ņemt vērā jūsu iepriekšējo apdrošināšanas pieredzi (bonus-malus rādītājus vai citas atlaides, kas jums varētu pienākties).

Var gadīties, ka citi apdrošinātāji tomēr ņems vērā jūsu līdzšinējo apdrošināšanas pieredzi, tāpēc ir vērts aptaujāt vairākus.

Piemērs no dzīves

Vai mana līdzšinējā apdrošināšana būs spēkā arī jaunajā valstī?

Lāslo no Slovēnijas pārceļas uz Lielbritāniju ar visu automašīnu, kurai ir Slovēnijas apdrošināšanas polise.

Lielbritānijā viņam vajadzēs automašīnu pārreģistrēt, tādēļ turienes iestādēs būs jānoskaidro, vai pietiek ar Slovēnijas apdrošināšanu. Ja ne, viņam būs jāslēdz jauns apdrošināšanas līgums Lielbritānijā.

Valstī, kur dzīvoju līdz šim, man ir bijuši labi bonus-malus rādītāji. Kāpēc ārzemju apdrošinātājs prasa maksāt augstāku prēmiju?

Roza ir no Itālijas un nesen pārcēlās uz Franciju. Viņa bez avārijām ir braukusi jau 10 gadus, tāpēc Itālijas apdrošinātājs viņai bija noteicis samērā zemas apdrošināšanas prēmijas.

Francijā vairāki apdrošinātāji atteicās atzīt Rozas braukšanas pieredzi Itālijā, bet viņa turpināja meklēt un beigās atrada apdrošināšanas sabiedrību, kura piekrita to atzīt, tāpēc Roza varēja noslēgt apdrošināšanas līgumu par daudz zemāku cenu.

Es esmu tūrists

Automašīnas apdrošināšanas polise, ko esat iegādājies dzīvesvietas valstī, jums nodrošina segumu visā ES, ja kādu sabraucat.

Jūsu automašīnas numura zīme ir pierādījums tam, ka jums ir noslēgta civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Tas nozīmē, ka ārzemēs jūs diez vai apturēs policija, lai pārbaudītu, vai esat apdrošināts.

Vislabāk, protams, ir allaž ņemt līdzi apdrošināšanas dokumentus. Tas atvieglo dzīvi, ja notiek satiksmes negadījums vai jūs aptur policija.

Piemērs no dzīves

Ņemiet līdzi apdrošināšanas dokumentus, jūs to nenožēlosit!

Ronaldo par ātruma pārsniegšanu apturēja Francijas policija. Tā kā viņam nebija līdzi apdrošināšanas dokumentu, policija lika zvanīt Portugāles apdrošinātājam, lai saņemtu apstiprinājumu, ka viss kārtībā.

Pat  ja teorētiski jums nav jāved līdzi apdrošināšanas polise, ieteicams tomēr to darīt, jo šādi vislabāk varēsit pierādīt, ka esat apdrošināts, un ietaupīt laiku un naudu, ja ārzemēs gadīsies iekulties nepatikšanās.

Sabiedriskās apspriešanas
Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
Vaicājiet, un mēs dosim padomu.

Šajā gadījumā 27 ES dalībvalstīs + Īslandē, Lihtenšteinā un Norvēģijā

Retour au texte en cours.

Šajā gadījumā 27 ES dalībvalstīs + Īslandē, Lihtenšteinā un Norvēģijā

Retour au texte en cours.