Navigācijas ceļš

Kopīgot 
	Kopīgot vietnē Facebook
 
	Kopīgot vietnē Twitter
 
	Kopīgot vietnē google+
 
	Kopīgot vietnē linkedIn

Bieži uzdotie jautājumi – Derīgums

 • Transportlīdzekļu apdrošināšanas izmaksas dažādās Eiropas valstīs ievērojami atšķiras. Ja jau mums ir vienotais tirgus, vai es varu apdrošināšanas polisi iegādāties citā ES valstī?  

  Apdrošināšanas polišu cenas atšķiras tāpēc, ka tās ir atkarīgas no katras konkrētās valsts vietējiem apstākļiem. Piemēram, no tā, līdz kādai summai cietušajiem kompensē zaudējumus, kādi civiltiesiskās atbildības noteikumi ir spēkā un cik maksā automašīnu remonts. Pat vienas valsts robežās šīs cenas var atšķirties atkarībā no jūsu dzīvesvietas.

  Apdrošināšanas sabiedrībām ir noteikti arī juridiski pienākumi, ja tās vēlas pārdot apdrošināšanas polises citās ES valstīs, kur neatrodas to galvenā mītne vai filiāles. Tāpēc apdrošināšanas sabiedrības dod priekšroku strādāt, izmantojot vietējās filiāles vai partnerus. Šā iemesla dēļ jums arī praksē būs grūti atrast apdrošinātāju, kas piedāvā pārrobežu apdrošināšanas pakalpojumus.

  Plašāk:

 • Es pārceļos uz Beļģiju. Vai automašīnu arī turpmāk varu apdrošināt Francijā?

  Reģistrējot automašīnu Beļģijā (tas jums jādara, ja domājat tur palikt ilgāk nekā 6 mēnešus), jums vajadzēs pierādīt, ka auto ir apdrošināts. Beļģijas iestādēm jāpieņem jebkuras Francijas apdrošināšanas sabiedrības polise, ja šī sabiedrība ir tiesīga sniegt pakalpojumus Beļģijā. Ja izrādīsies, ka jūsu Francijas apdrošinātājs nedrīkst sniegt pakalpojumus Beļģijā, nāksies meklēt citu.

  Plašāk:

 • Esmu nopircis lietotu automašīnu Vācijā un gribu braukt ar to atpakaļ uz Franciju. Vai man tā jāapdrošina Francijā vai Vācijā?

  Parasti automašīnu apdrošina valstī, kur tā ir reģistrēta. Tā kā jūs dzīvojat Francijā un droši vien tur arī reģistrēsit auto, jums būs vajadzīga Francijas apdrošināšanas polise. Jums vajadzētu paskaidrot savam apdrošinātājam, ka apdrošināšanas segums ir vajadzīgs jau no brīža, kad automašīnu pārņemsit īpašumā Vācijā (vai no nosūtīšanas brīža, ja jums to piegādās).

  Plašāk:

 • Vai varu mašīnu apdrošināt Spānijā, kur dzīvoju, lai gan gadu to izmantos mans dēls, kurš studē Portugālē?  

  Lai gan jūsu automašīna nav jāpārreģistrē Portugālē, iesakām rūpīgi izlasīt apdrošināšanas līguma noteikumus, lai redzētu, vai tajos paredzēts segums situācijā, kad automašīnas faktiskais lietotājs ir ģimenes loceklis, kas uzturas citā ES valstī. Citādi jūsu apdrošinātājam varētu rasties iebildumi, ja jūsu dēls Portugālē izraisītu ceļu satiksmes negadījumu un jūs nebūtu ziņojis par būtiskām izmaiņām situācijā.

  Plašāk:

 • Nupat pārcēlos uz dzīvi Somijā. Turienes apdrošinātājs vēlas mani apdrošināt kā nepieredzējušu autovadītāju, neņemot vērā manus “bonus-malus” rādītājus Itālijā, kur dzīvoju līdz šim. Vai tā drīkst rīkoties?  

   – drīkst gan, bet labāk pameklējiet citu Somijas apdrošinātāju, kas ņemtu vērā jūsu līdzšinējo autovadītāja pieredzi Itālijā. Jūsu pēdējam apdrošinātājam no Itālijas pēc jūsu pieprasījuma jāizsniedz izziņa par jūsu apdrošināšanas vēsturi.

  Plašāk:

Jums vajadzīga palīdzība?

Jums vajadzīga palīdzība?

Vai neatradāt meklēto informāciju? Jums ir problēma, kurai vajadzīgs risinājums?

Noskaidrojiet, kā īstenot savas tiesības, ko garantē ES

Paziņojiet par problēmu, kas saistīta ar kādu iestādi