Naršymo kelias

Ar žinote savo teises ES? Pasitikrinkite žinias mūsų viktorinoje.

Atnaujinta 2015-05-04

vehicles

Automobilio draudimas užsienyje

Avarijos kaltininkas - jūs

Atsiminkite, kad įvykus nelaimei bet kurioje ES vietoje, galite nemokamai skambinti numeriu 112 iš bet kurio fiksuotojo ryšio arba mobiliojo telefono ir išsikviesti skubios pagalbos tarnybas. English

Pranešimas apie eismo įvykį

Užpildykite europinį eismo įvykio aprašymo blanką. Tai standartinis dokumentas, vienodas daugumoje ES šalių . Jį naudojant paprasta pateikti faktus ir lengviau tvarkyti draudimo išmokos prašymus.

Jūsų ir kitų asmenų patirti sužalojimai

Pagal jūsų gyvenamojoje šalyje įsigyto draudimo sąlygas visada būsite apdraustas tuo atveju, jeigu kurioje nors iš ES šalių sužalosite kitą asmenį (žalos atlyginimas tretiesiems asmenims).

Tačiau kitų rūšių žalos atlyginimas, pvz., už jūsų paties užsienyje patirtus sužalojimus (pirmosios šalies draudimas), gaisro, vagystės nuostolius ir pan. į standartines draudimo sutartis paprastai neįtraukiamas.

Dėl šių nuostolių atlyginimo sąlygų reikia pasitarti su savo draudiku prieš kelionę.

Pagal jūsų civilinės atsakomybės draudimo polisą apdrausti visi jūsų transporto priemonės keleiviai, išskyrus vairuotoją. Daugumoje ES šalių taip pat galima įsigyti papildomą „pirmosios šalies", t. y. vairuotojo draudimą.

Žalos atlyginimo sumos

Esate apdraustas jūsų draudimo sutartyje nurodyta draudimo suma.

Pagal ES teisės aktus garantuojama minimali civilinės atsakomybės draudimo suma. Jeigu kitoje ES šalyje patekote į avariją, esate apdraustas bent šiomis sumomis:

už asmens sužalojimą:

  • 1 000 000 EUR kiekvienam nukentėjusiajam arba
  • 5 000 000 EUR už kiekvieną įvykį (kad ir kiek būtų nukentėjusiųjų);

už žalą turtui:

  • 1 000 000 EUR už kiekvieną įvykį (kad ir kiek būtų nukentėjusiųjų).

Jeigu jūsų draudimo polisas išduotas šalyje, kurioje taikomos didesnės civilinės atsakomybės draudimo sumos nei ES nustatytos minimalios, jūs būsite apdrausti didesniąja suma visoje ES.

Jeigu faktinė žala didesnė už didžiausią draudimo sumą toje šalyje, kurioje įvyko avarija, o jūsų draudimo sutartyje didesnė draudimo suma nenumatyta, turėsite padengti skirtumą.

Daugiau informacijos apie nacionalines taisykles, susijusias su eismo įvykiais ir draudimo sumomis:

Pasirinkite šalį

Pasirinkite šalį

Visose ES šalyse bendros teisės


* Nacionalinės institucijos dar nepateikė informacijos

Verta pasiteirauti, ar jūsų draudimo įstaiga siūlo neribotą civilinės atsakomybės draudimą, ypač asmens sužalojimo atveju.

ES teisės aktais taip pat užtikrinama, kad būtumėte apdraustas didžiausia galima civilinės atsakomybės suma, žr. toliau pateiktą pavyzdį.

Atsitikimas

Kaip ES teisės aktais užtikrinama, kad jūsų civilinės atsakomybės suma būtų didžiausia

Jūsų gyvenamojoje šalyje taikoma ES nustatyta minimali civilinės atsakomybės draudimo suma - 1 000 000 EUR už žalą turtui. Sukėlėte avariją kitoje šalyje, kurioje minimali civilinės atsakomybės draudimo suma 1 200 000 EUR. Įvertinta, kad materialinė žala sudaro 1 100 000 EUR - tai 100 000 EUR daugiau nei jūsų šalyje taikoma draudimo suma.

Net jei su savo draudiku nesusitarėte dėl didesnės draudimo sumos, draudimas atlygins 1 100 000 EUR, nes pagal ES teisę taikoma palankiausia draudimo suma - šiuo atveju draudimo suma, galiojanti šalyje, kurioje įvyko avarija.

Avarijos kaltininkas ne jūs

Atsiminkite, kad įvykus nelaimei bet kurioje ES vietoje, galite nemokamai skambinti numeriu 112 iš bet kurio fiksuotojo ryšio arba mobiliojo telefono ir išsikviesti skubios pagalbos tarnybas. English

Draudimo išmokos prašymas užsienyje

Prašymą atlyginti žalą galite pateikti eismo įvykį sukėlusio asmens draudimo bendrovei français English .

Draudimo išmokos prašymas grįžus į savo šalį

Tai galite padaryti dviem būdais:

Atsitikimas

Pasižiūrėkite, kur draudimo išmokos prašymą pateikti paprasčiausia.

Ispanas Ignacijus keliaudamas Vokietijoje nukentėjo autoavarijoje. Kadangi Ignacijus nemoka vokiškai, jam buvo sunku pateikti žalos atlyginimo prašymą Vokietijoje.

Jis nusprendė šį prašymą pateikti Ispanijos nacionalinei kompensavimo įstaigai, kai grįš namo, kad išvengtų kalbinių problemų.

Viešosios konsultacijos
Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai

šiuo atveju tai 27 ES valstybės narės, Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija

Retour au texte en cours.