Naršymo kelias

Ar žinote savo teises ES? Pasitikrinkite žinias mūsų viktorinoje.

Atnaujinta 2015-06-09

vehicles

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas ES

Kokia jūsų padėtis?
Gyvenu kitoje ES šalyje

Nuo 2013 m. sausio 19 d. privaloma, kad visi nauji ES išduodami vairuotojo pažymėjimai būtų plastikinės kredito kortelės formos, visai Europai bendro standartinio formato ir kad jų apsaugos priemonės būtų didesnės.

Galiojantys pažymėjimai liks galioti, o į naujo pavyzdžio dokumentus jie bus pakeisti atnaujinant arba ne vėliau kaip iki 2033 m.

Daugiau informacijos

Galiojimas ES šalyse

ES vairuotojo pažymėjimai

Prieš persikeldamas į kitą šalį patikrinkite, ar jūsų vairuotojo pažymėjimas tebegalioja.

Jūsų šalyje išduoti laikini dokumentai nebus pripažįstami kitose ES šalyse.

Persikėlęs į kitą šalį galėsite ten naudotis savo dabartiniu vairuotojo pažymėjimu

tol, kol nebus pasibaigęs jo galiojimo laikas.

Kategorijos AM, A1, A2, A, B, BE, B1, B1E, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE pripažįstamos visoje Europoje.

ES šalys turi užtikrinti, kad ne vėliau kaip iki 2033 m. būtų pasiekta, kad visi išduoti vairuotojo pažymėjimai būtų naujo ES standartinio pavyzdžio.

Jeigu jūsų vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas neapibrėžtas, ES šalis, kurioje nuolat gyvenate, praneš jums, kada jį reikės pasikeisti į ES standartinio pavyzdžio pažymėjimą.

Vairuotojo pažymėjimo keitimas, galiojimo pratęsimas

Pratęsti jūsų vairuotojo pažymėjimo galiojimo laiką (arba pakeisti jį į kitos šalies pažymėjimą) gali tik šalies, kurios nuolatinis gyventojas esate, institucijos.

Vietoj jūsų ankstesnio vairuotojo pažymėjimo jos išduos tos šalies pažymėjimą. Tuomet jums bus taikomos tos pačios galiojimo laikotarpių, sveikatos tikrinimo ir kitos taisyklės, kurios taikomos tos šalies piliečiams.

ES vairuotojo pažymėjimai, išduoti vietoj ES nepriklausančių šalių vairuotojo pažymėjimų

Jei turite ES šalies, kurioje šiuo metu gyvenate, vairuotojo pažymėjimą, kuris jums buvo išduotas vietoj ES nepriklausančios šalies vairuotojo pažymėjimo, ir jei ketinate persikelti į kitą ES šalį, negalite būti tikras, kad jūsų naujasis pažymėjimas bus ten pripažįstamas, nes kiekvienoje ES šalyje ši tvarka gali skirtis.

Paklauskite šalies, į kurią ketinate persikelti, institucijų, kokius reikalavimus būtina įvykdyti, kad joje būtų pripažintas ES nepriklausančios šalies vairuotojo pažymėjimas.

ES vairuotojo pažymėjime, kuris jums buvo išduotas vietoj kilmės šalyje gauto pažymėjimo, turėtų būti įrašytas kodas, nurodantis šalį, kurioje išduotas jūsų pirminis vairuotojo pažymėjimas (pavyzdžiui, 70.0123456789.NL).

Atsitikimas

Andželė yra čilietė. Prieš keletą metų ji persikėlė į Ispaniją. Kadangi Ispanijoje Čilės vairuotojo pažymėjimai pripažįstami, atlikusi keletą formalumų, Andželė savo vairuotojo pažymėjimą pasikeitė į Ispanijos pažymėjimą.

Turėdama šį pažymėjimą, Andželė gali vairuoti Europos Sąjungoje. Tačiau jei ji kada nors kraustytųsi iš Ispanijos į kitą ES šalį, jai reikėtų kreiptis į tos šalies institucijas ir išsiaiškinti, ar jos pripažins jos turimą Ispanijoje išduotą vairuotojo pažymėjimą.

Jei naujoji šalis irgi automatiškai pripažįsta Čilėje išduotą vairuotojo pažymėjimą, ji galės ir toliau naudotis vietoje jo išduotu Ispanijos vairuotojo pažymėjimu. Jei ne, jai gali tekti prašyti naujojoje šalyje oficialiai pripažinti arba pakeisti į tos šalies vairuotojo pažymėjimą jos Čilėje išduotą pažymėjimą.

Esu turistas

Nuo 2013 m. sausio 19 d. privaloma, kad visi nauji ES išduodami vairuotojo pažymėjimai būtų plastikinės kredito kortelės formos, visai Europai bendro standartinio formato ir kad jų apsaugos priemonės būtų didesnės.

Galiojantys pažymėjimai liks galioti, o į naujo pavyzdžio dokumentus jie bus pakeisti atnaujinant arba ne vėliau kaip iki 2033 m.

Daugiau informacijos

Prieš išvykdamas patikrinkite, ar jūsų vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas nėra pasibaigęs. Negalite vairuoti kitoje šalyje turėdamas tik vairuotojo pažymėjimą laikinai pakeičiantį dokumentą.

ES vairuotojo pažymėjimai

Jei jūsų vairuotojo pažymėjimas išduotas ES šalyje, galite juo naudotis visoje Europos Sąjungoje.

Kategorijos AM, A1, A2, A, B, BE, B1, B1E, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE pripažįstamos visoje Europoje.

ES vairuotojo pažymėjimai (išduoti vietoj ES nepriklausančių šalių vairuotojo pažymėjimų)

Jei ES šalyje, kurioje šiuo metu gyvenate, esate pasikeitęs savo ES nepriklausančioje šalyje išduotą pažymėjimą į tos šalies pažymėjimą, galite naudotis šiuo pažymėjimu visoje Europos Sąjungoje.

ES nepriklausančių šalių vairuotojo pažymėjimai

Jei ketinate vairuoti Europos Sąjungoje, o jūsų vairuotojo pažymėjimas išduotas ES nepriklausančioje šalyje, kreipkitės į šalies, į kurią rengiatės vykti, institucijas arba savo šalies ambasadą arba konsulatą toje šalyje.

Atsitikimas

Dėmesio, paaugliai! Įvairiose šalyse amžius, nuo kurio leidžiama vairuoti, nevienodas

Sofijai 14 metų. Italijoje ji gavo mopedo vairuotojo pažymėjimą. Ji norėtų važinėtis mopedu Belgijoje, tačiau šioje šalyje vairuoti mopedą galima tik nuo 16 metų.

Sofijai teks palaukti savo šešioliktojo gimtadienio. Tą dieną jos itališkas vairuotojo pažymėjimas pradės galioti. Egzaminų Belgijoje laikyti nebereikės.

Viešosios konsultacijos
Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai

šiuo atveju 27 ES valstybėse narėse, Islandijoje, Lichtenšteine ir Norvegijoje

Retour au texte en cours.

šiuo atveju 27 ES valstybėse narėse, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje

Retour au texte en cours.