Navigācijas ceļš

Kopīgot 
	Kopīgot vietnē Facebook
 
	Kopīgot vietnē Twitter
 
	Kopīgot vietnē google+
 
	Kopīgot vietnē linkedIn

Bieži uzdoti jautājumi – Derīgums ES valstīs

 • Vai šovasar varēšu citās ES valstīs vadīt auto, ja man ir Lielbritānijas vadītāja apliecība?

  – visas ES vadītāja apliecības atzīst visā ES teritorijā. ES līmenī atzīst šādas kategorijas: AM, A1, A2, A, B, BE, B1, B1E, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D un DE.

  Plašāk:

 • Vai atvaļinājuma laikā ārzemēs varu braukt ar savu triciklu, ja man ir motocikla vadītāja apliecība?

  – ir divi triciklu veidi: vieglais (A1 kategorija) un smagais (A kategorija). Prasības, kas attiecas uz triciklu un motociklu vadīšanu, dažādās valstīs var atšķirties (piemēram, vecuma ziņā).

  Plašāk:

 • Vai varu citās ES valstīs vadīt auto ar B kategorijas vadītāja apliecību, ko saņēmu 17 gadu vecumā?  

  Ja jums vēl ir 17 gadi, dažas valstis var neatzīt jūsu B kategorijas autovadītāja apliecību. Toties pēc 18 gadu vecuma citām ES valstīm jāatzīst jūsu B kategorijas vadītāja apliecība, pat ja to ieguvāt tikai 17 gados.

  Plašāk:

 • Mana vadītāja apliecība neatbilst jaunajai ES parauga apliecībai. Vai tā būs derīga citās ES valstīs?

  – ja jūsu vadītāja apliecību ir izdevusi ES dalībvalsts un tās derīguma termiņš ir 10 vai 15 gadi, tā būs spēkā līdz derīguma termiņa beigām. ES valstīm jānodrošina, lai ne vēlāk par 2033. gadu visas izmantotās vadītāja apliecības atbilstu jaunajam ES standartformātam.

  – ja jūsu vadītāja apliecības derīguma termiņš ir ilgāks, piemēram, tā izsniegta uz mūžu, jums tā jāapmaina līdz 2033. gada 19. janvārim. Turklāt, ja pārceļaties uz pastāvīgu dzīvi citā ES valstī, no jums var prasīt, lai pēc diviem gadiem apmaināt savu vadītāja apliecību pret vietējo dokumentu.

  Plašāk:

 • Es esmu no Brazīlijas. Vai mana starptautiskā vadītāja apliecība ir spēkā visā ES vai tikai Portugālē?

  Jūsu starptautiskā vadītāja apliecība nav nekas cits kā jūsu Brazīlijas vadītāja apliecības sertificēts tulkojums. Starptautisko vadītāja apliecību varat izmantot Portugālē, jo Portugāle atzīst Brazīlijā izdotas vadītāja apliecības. Ja pārcelsities uz citu ES valsti, kur neatzīst Brazīlijā iegūtas tiesības, no šīs starptautiskās vadītāja apliecības jēga būs maza. Noteikumi par vadītāja apliecību savstarpēju atzīšanu attiecas tikai uz ES valstu (sākotnēji) izdotajām vadītāja apliecībām.

  Plašāk:

 • Vai man vienlaikus var būt divu dažādu ES valstu izdotas vadītāja apliecības?  

  – nevienam nedrīkst būt vairāk par vienu vadītāja apliecību (arī tad ne, ja jums atņemtas braukšanas tiesības pārkāpuma dēļ).

  Plašāk:

 • Es esmu no Beļģijas. Nesen, braucot ar auto Spānijā, man policija noteica aizliegumu vadīt automašīnu. Vai varu turpmāk izmantot vadītāja apliecību Beļģijā?  

  Tas atkarīgs no tā, vai esat Spānijas pastāvīgais iedzīvotājs. Ja esat, tad šis aizliegums attiecas uz visu pasauli, arī Beļģiju. Ja ne, tas attiecas tikai uz Spāniju, un Spānijas iestādēm jums jāatdod vadītāja apliecība, kad aizbrauksit no šīs valsts.

  Plašāk:

Jums vajadzīga palīdzība?

Jums vajadzīga palīdzība?

Vai neatradāt meklēto informāciju? Jums ir problēma, kurai vajadzīgs risinājums?

Noskaidrojiet, kā īstenot savas tiesības, ko garantē ES

Paziņojiet par problēmu, kas saistīta ar kādu iestādi