Naršymo kelias

Siųsti draugams 
	Skelbti „Facebook“ 
 
	„Twitter“
 
	Bendrinti „Google+“
 
	Skelbti „linkedIn“

DUK – Galiojimas ES šalyse

 • Šią vasarą norėčiau pakeliauti automobiliu po kitas ES šalis. Ar mano JK išduotas vairuotojo pažymėjimas suteikia teisę tai daryti?

  TAIP — Visų ES šalių vairuotojo pažymėjimai pripažįstami visoje Europos Sąjungoje. ES mastu pripažįstamos šios kategorijos: AM, A1, A2, A, B, BE, B1, B1E, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE.

  Plačiau:

 • Turiu motociklo vairuotojo pažymėjimą. Ar galėsiu per atostogas užsienyje važinėtis triračiu motociklu?

  TAIP — Yra dvi triračių motociklų rūšys – lengvieji (A1 kategorija) ir sunkieji (A kategorija). Triračiams ir dviračiams motociklams gali būti skirtingų reikalavimų, susijusių, pvz., su amžiumi.

  Plačiau:

 • Ar galiu vairuoti kitose ES šalyse, nors savo B kategorijos vairuotojo pažymėjimą gavau, kai man buvo 17 metų?  

  Jeigu jums vis dar 17 metų, kai kurios šalys gali atsisakyti pripažinti jūsų B kategorijos vairuotojo pažymėjimą (t. y. jūsų teisę vairuoti automobilį). Tačiau jei dabar jums jau 18 metų arba daugiau, kitos ES šalys privalo pripažinti jūsų B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, nors jis buvo išduotas, kai jums tebuvo 17 metų.

  Plačiau:

 • Mano vairuotojo pažymėjimas nėra naujas ES pavyzdžio pažymėjimas. Ar jis galioja kitose ES šalyse?

  TAIP — Jeigu jūsų vairuotojo pažymėjimas išduotas ES šalyje ir jame nurodytas 10 arba 15 metų galiojimo laikotarpis, jis galioja iki to laikotarpio pabaigos. ES šalys turi iki 2033 m. užikrinti, kad visi naudojami vairuotojo pažymėjimai būtų naujo ES standartinio pavyzdžio.

  NE — Jeigu jūsų vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikotarpis ilgesnis, pvz., visiškai neapibrėžtas, jį reikės pasikeisti iki 2033 m. sausio 19 d. Be to, jeigu persikelsite nuolat gyventi į kitą ES šalį, po dvejų metų jums gali reikėti jį pasikeisti į jūsų naujosios gyvenamosios šalies vairuotojo pažymėjimą.

  Plačiau:

 • Esu brazilas. Ar mano tarptautinis vairuotojo pažymėjimas galioja visoje Europos Sąjungoje, ar galiu juo naudotis tik Portugalijoje?

  Jūsų tarptautinis vairuotojo pažymėjimas tėra tik patvirtintas jūsų Brazilijoje išduoto vairuotojo pažymėjimo vertimas. Portugalijoje tarptautiniu vairuotojo pažymėjimu galite naudotis tik dėl to, kad Portugalija pripažįsta jūsų Brazilijoje išduotą pažymėjimą. Tačiau jei važiuosite į kitą ES šalį, kurioje jūsų braziliškas vairuotojo pažymėjimas nepripažįstamas, negalėsite naudotis ir tarptautiniu pažymėjimu. Tarpusavio pripažinimo taisyklės taikomos tik Europos Sąjungoje išduotiems vairuotojo pažymėjimams.

  Plačiau:

 • Ar įmanoma turėti du vairuotojo pažymėjimus, vienu metu išduotus dviejose ES šalyse?  

  NE — Niekam negalima turėti daugiau kaip vieno vairuotojo pažymėjimo, net jeigu jūsų pažymėjimas laikinai atimtas dėl draudimo vairuoti.

  Plačiau:

 • Esu belgas. Prieš kiek laiko Ispanijoje, kur vairavau naudodamasis savo belgišku pažymėjimu, man atimta teisė vairuoti. Ar vis dar galiu naudoti savo vairuotojo pažymėjimą Belgijoje?  

  Tai priklauso nuo to, ar esate Ispanijos gyventojas. Jei gyvenate Ispanijoje, draudimas vairuoti galioja visame pasaulyje, Belgijoje taip pat. Jei nesate Ispanijos gyentojas, šis draudimas galioja tik Ispanijoje, o jums išvykstant iš šalies Ispanijos institucijos privalo jūsų vairuotojo pažymėjimą jums grąžinti.

  Plačiau:

Reikia daugiau pagalbos?

Reikia daugiau pagalbos?

Neradote ieškomos informacijos? Reikia išspręsti problemą?

Konsultacijos ES teisių klausimais

Kreipkitės dėl problemų, kylančių dėl viešųjų įstaigų veiksmų