Naršymo kelias

Ar žinote savo teises ES? Pasitikrinkite žinias mūsų viktorinoje.

Atnaujinta 2015-05-11

vehicles

Vairuotojo pažymėjimo pametimas, vagystė, galiojimo pratęsimas

Kokia jūsų padėtis?
Gyvenu kitoje ES šalyje

Vairuotojo pažymėjimo pametimas arba vagystė

Jei pametėte vairuotojo pažymėjimą arba jį iš jūsų pavogė, turite šalyje, kurios nuolatinis gyventojas esate, prašyti išduoti naują.

Vairuotojo pažymėjimo galiojimo pratęsimas

Vairuotojo pažymėjimą jums gali išduoti tik tos šalies, kurioje nuolat gyvenate, institucijos.

Vietoj jūsų ankstesnio pažymėjimo jos išduos tos šalies pažymėjimą. Tuomet jums bus taikomos tos pačios galiojimo laikotarpių, sveikatos tikrinimo ir kitos taisyklės, kurios taikomos tos šalies piliečiams.

Atsitikimas

Nebegaliojančio vairuotojo pažymėjimo keitimas į gyvenamosios šalies vairuotojo pažymėjimą

Monika gyvena Belgijoje. Ji turi Italijoje išduotą vairuotojo pažymėjimą, kurio galiojimo laikas greitai baigsis. Ji turės keisti itališką vairuotojo pažymėjimą į belgišką. Monika gaus belgišką vairuotojo pažymėjimą, kurio galiojimo laikas yra 15 metų, o ne 10, kaip Italijoje.

Esu turistas

Vairuotojo pažymėjimo pametimas arba vagystė

Jei pametėte savo vairuotojo pažymėjimą arba jį iš jūsų pavogė, kai buvote užsienyje, turėtumėte kreiptis į vietos policiją ir savo šalies konsulatą arba ambasadą, ir jie jums nurodys, ką daryti.

Jums gali būti išduotas laikinas dokumentas, suteikiantis teisę kurį laiką vairuoti toje šalyje.

Išduoti laikini dokumentai, kuriais laikinai pakeičiami pamesti arba pavogti vairuotojo pažymėjimai, nebus automatiškai pripažįstami kitose ES šalyse.

Grįžus į savo gyvenamąją šalį vietos valdžios institucijų reikėtų paprašyti išduoti naują vairuotojo pažymėjimą.

Vairuotojo pažymėjimo galiojimo pratęsimas

Vairuotojo pažymėjimai, kurių galiojimo laikas baigiasi jums būnant užsienyje, automatiškai tampa nebegaliojantys ir gali būti nepripažįstami kitose šalyse.

Kadangi savo vairuotojo pažymėjimo galiojimą galite pratęsti tik šalyje, kurioje nuolat gyvenate, prieš išvykdamas patikrinkite, ar jis galios iki jūsų kelionės pabaigos.

Atsitikimas

Išsiaiškinkite, ar jūsų vairuotojo pažymėjimą pakeičiantį laikiną dokumentą pripažins visos šalys, per kurias važiuosite

Danijoje gyvenantis Henrikas ketino per atostogas keliauti po Vokietiją, Prancūziją ir Italiją. Deja, pačioje kelionės pradžioje Vokietijoje jis pametė savo piniginę ir vairuotojo pažymėjimą.

Jei jį būtų sustabdžiusi policija, jam tektų mokėti baudą už tai, kad neturi vairuotojo pažymėjimo.

Henrikas kreipėsi į Danijos ambasadą Vokietijoje. Ten jam patarė pranešti apie vairuotojo pažymėjimo praradimą vietos policijai. Danijos ambasada išdavė jam pažymą, kurioje buvo nurodyta, kad jis yra teisėtas Danijos vairuotojo pažymėjimo turėtojas.

Tada Henrikas kreipėsi į Italijos ir Prancūzijos institucijas, kad išsiaiškintų, ar tose šalyse Danijos institucijų išduota laikina pažyma bus pripažįstama.

Viešosios konsultacijos
Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai

šiuo atveju 27 ES valstybėse narėse, Islandijoje, Lichtenšteine ir Norvegijoje

Retour au texte en cours.