Naršymo kelias

Atnaujinta 2017-03-09

Vairuotojo pažymėjimo pripažinimas ir galiojimas

Gyvenu kitoje ES šalyje

ES vairuotojo pažymėjimai

Jeigu jūsų vairuotojo pažymėjimas išduotas ES šalyje, jis pripažįstamas visoje ES ir jį galite naudoti, jeigu:

  • nepasibaigęs jo galiojimo laikotarpis;
  • esate pasiekęs reikiamą amžius ribą , nuo kurios leidžiama vairuoti atitinkamos kategorijos transporto priemonę;
  • jo galiojimas nėra sustabdytas arba apribotas ir išdavusioji šalis nėra jo atšaukusi.

Jei norite, galite pakeisti jį į ES šalies, į kurią persikėlėte gyventi, vairuotojo pažymėjimą. Tačiau to daryti neprivaloma (išskyrus kelis atvejus).

Standartinis formatas

Nuo 2013 m. sausio 19 d. visi ES išduodami nauji vairuotojo pažymėjimai yra standartinio formato – tai plastikinė kredito kortelės dydžio kortelė su nuotrauka, apsaugota geresnėmis saugumo priemonėmis.

Turimais vairuotojo pažymėjimais vis dar galima naudotis, tačiau jie bus pakeisti į naujojo formato pažymėjimus, kai juos reikės pratęsti (arba ne vėliau kaip 2033 m.).

Jeigu jūsų vairuotojo pažymėjimas galioja neribotą laikotarpį, jūsų šalis jus informuos, kada jį reikės pakeisti nauju.

Daugiau informacijos apie bendrą ES vairuotojo pažymėjimą.

ES šiuo metu yra apie 110 galiojančių Europos šalių vairuotojo pažymėjimų modelių.

Daugiau informacijos apie jūsų turimo vairuotojo pažymėjimo modelįjo išvaizdą, apsaugos elementus, suteikiamas teises, nurodytas transporto priemonių kategorijas ir kt.

Abipusis pripažinimas

Nesvarbu, ar jūsų vairuotojo pažymėjimas naujo, ar senesnio modelio – visi ES šalių vairuotojo pažymėjimai pripažįstami visoje ES.

Kategorijos AM, A1, A2, A, B, BE, B1, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE taip pat pripažįstamos kitose ES šalyse.

Taigi, persikėlus gyventi į kitą ES šalį, savo vairuotojo pažymėjimo paprastai keisti nereikia.

Naujojoje šalyje galite vairuoti naudodamiesi turimu vairuotojo pažymėjimu tol, kol jis galioja.

Galiojimas ES šalyse

10 metų 15 metų
Belgija, Airija, Bulgarija, Čekija, Estija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kroatija, Latvija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Rumunija, Slovėnija, Švedija, Vengrija Austrija, Danija, Graikija, Kipras, Lenkija, Prancūzija, Slovakija, Suomija, Vokietija

Kai vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikotarpis pasibaigia, jį reikia pratęsti toje šalyje, kurioje yra jūsų įprastinė gyvenamoji vieta .

Naujojo vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikotarpis gali būti skirtingas, taip pat jam gali būti taikomi apribojimai ar sąlygos, numatyti jūsų naujoje šalyje.

Laikini vairuotojo pažymėjimai

Laikini vairuotojo pažymėjimai, tarptautiniai vairuotojo pažymėjimai (arba bet kokie kiti jūsų šalies išduoti pažymėjimai) kitose ES šalyse gali būti nepripažįstami.

Kadangi šie dokumentai išduodami tik kai kuriose šalyse, jiems netaikomos naujosios ES taisyklės.

ES vairuotojo pažymėjimų, išduotų vietoj ES nepriklausančių šalių vairuotojo pažymėjimų, pripažinimas

Jei turite ES šalies vairuotojo pažymėjimą, kuris buvo išduotas vietoj ES nepriklausančios šalies vairuotojo pažymėjimo, ir ketinate su šiuo pakeistu pažymėjimu persikelti į kitą ES šalį, jis nebūtinai ten bus pripažintas. Tai priklauso nuo kiekvienos ES šalies.

Paklauskite šalies, į kurią ketinate persikelti, institucijų, kokius reikalavimus būtina įvykdyti, kad joje būtų pripažintas ES nepriklausančios šalies vairuotojo pažymėjimas.

ES vairuotojo pažymėjime, kuris jums buvo išduotas vietoj ne ES šalyje gauto pažymėjimo, turėtų būti įrašytas kodas, nurodantis šalį, kurioje išduotas jūsų pirminis vairuotojo pažymėjimas (pvz., 70.0123456789.NL).

Pasiskaitykite galiojančias taisykles ir informaciją arba apsilankykite savo naujosios šalies institucijų interneto svetainėje :

Pasirinkite šalį

* Nacionalinės institucijos dar nepateikė informacijos

Europos Komisija nėra atsakinga už išorės svetainių turinį.

Atsitikimas

Andželė yra čilietė. Prieš keletą metų ji persikėlė į Ispaniją. Kadangi Ispanijoje Čilės vairuotojo pažymėjimai pripažįstami, atlikusi keletą formalumų, Andželė savo vairuotojo pažymėjimą pasikeitė į ispanišką.

Turėdama šį pažymėjimą, Andželė gali vairuoti Europos Sąjungoje. Tačiau jei ji kada nors išsikraustytų iš Ispanijos į kitą ES šalį, jai reikėtų kreiptis į tos šalies institucijas ir išsiaiškinti, ar jos pripažins jos turimą Ispanijoje išduotą vairuotojo pažymėjimą.

Jeigu naujoji šalis automatiškai pripažįsta Čilėje išduotą vairuotojo pažymėjimą, ji galės ir toliau naudotis vietoje jo išduotu ispanišku vairuotojo pažymėjimu. Jei ne, jai gali tekti prašyti naujojoje šalyje oficialiai pripažinti arba pakeisti į tos šalies vairuotojo pažymėjimą jos Čilėje išduotą pažymėjimą.

Esu turistas

ES vairuotojo pažymėjimai

Jei jūsų vairuotojo pažymėjimas išduotas ES šalyje, galite juo naudotis visoje Europos Sąjungoje.

Prieš išvykdamas patikrinkite, ar jūsų vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas nėra pasibaigęs.

Negalite vairuoti kitoje šalyje turėdamas tik vairuotojo pažymėjimą laikinai pakeičiantį dokumentą.

Standartinis formatas

Nuo 2013 m. sausio 19 d. visi ES išduodami nauji vairuotojo pažymėjimai yra standartinio formato – tai plastikinė kredito kortelės dydžio kortelė su nuotrauka, apsaugota geresnėmis saugumo priemonėmis.

Turimais vairuotojo pažymėjimais vis dar galima naudotis, tačiau jie bus pakeisti į naujojo formato pažymėjimus, kai juos reikės pratęsti (arba ne vėliau kaip 2033 m.).

Kategorijos AM, A1, A2, A, B, BE, B1, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE pripažįstamos visoje Europoje.

Informacija paaugliams: atkreipkite dėmesį į tai, kad įvairiose ES šalyse amžius, nuo kurio leidžiama vairuoti, nevienodas.

Atsitikimas

Sofijai 14 metų. Italijoje ji gavo mopedo vairuotojo pažymėjimą. Ji norėtų važinėtis mopedu Belgijoje, tačiau šioje šalyje vairuoti mopedą galima tik nuo 16 metų.

Sofijai teks palaukti savo šešioliktojo gimtadienio. Tą dieną jos itališkas vairuotojo pažymėjimas pradės galioti. Egzaminų Belgijoje laikyti nebereikės.

ES vairuotojo pažymėjimai (išduoti vietoj ES nepriklausančių šalių vairuotojo pažymėjimų)

Jei ES šalyje, kurioje šiuo metu gyvenate, esate pasikeitęs savo ES nepriklausančioje šalyje išduotą pažymėjimą į tos šalies pažymėjimą, galite naudotis šiuo pažymėjimu visoje Europos Sąjungoje.

ES nepriklausančių šalių vairuotojo pažymėjimai

Jei ketinate vairuoti Europos Sąjungoje, o jūsų vairuotojo pažymėjimas išduotas ES nepriklausančioje šalyje, kreipkitės į šalies, į kurią rengiatės vykti, institucijasEnglish arba savo šalies ambasadą ar konsulatą toje šalyje.

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai