Naršymo kelias

Siųsti draugams 
	Skelbti „Facebook“ 
 
	„Twitter“
 
	Bendrinti „Google+“
 
	Skelbti „linkedIn“

DUK - Automobiliai


Šie klausimai buvo pateikti Europos vartotojų konsultavimo tarnybai ir ji į juos atsakė. Ar jums taip pat iškilo kokių nors kitų klausimų? Kreipkitės į artimiausią Europos vartotojų centrą. English

Automobilio pirkimas užsienyje

 • Ar galiu parvairuoti užsienyje nusipirktą automobilį naudodamasis seno automobilio registracijos numeriu?

  NE - Tai neteisėta.

 • Gyvenu Airijoje ir nusipirkau naują automobilį Vokietijoje. Manau, kad jis turi rimtą techninį defektą. Ką daryti?

  Jei sugenda iš oficialaus prekiautojo nusipirktas naujas automobilis, perskaitykite visų susijusių garantijų (kaip antai, gamintojo ir prekybos) sąlygas ir išsiaiškinkite, ar jūsų problemos sprendimas užtikrinamas kuria nors iš šių garantijų ir ar jos galioja Airijoje.

  Jei taip, susisiekite su prekiautoju ir paprašykite išspręsti problemą. Jūs turite ir ES vartotojų apsaugos teisės aktais užtikrinamą minimalią garantiją, kuri paprastai galioja dvejus metus.

 • Kaip galiu parsivežti namo užsienyje nusipirktą automobilį?

  Galite:

  • pats ją parsitempti;
  • nusisamdyti specializuotą transporto įmonę;
  • pats jį atvairuoti. Bet jums reikės visose šalyse, per kurias važiuosite, galiojančio draudimo ir laikino registracijos numerio. Visa tai galėsite gauti šalyje, kurioje pirksite automobilį. Apie tai jus turėtų informuoti pardavėjas.
 • Kaip galiu sužinoti, kur galėčiau pigiausiai įsigyti norimą automobilį?

  Jei norite pirkti naują automobilį, kainas palyginti galite naudodamiesi kasmet Europos Komisijos skelbiama automobilių kainų ES ataskaita English.

  Tačiau turite atsižvelgti ir į PVM:

  • galutinė naujo automobilio kainagrynoji kaina pirkimo šalyje ir PVM jūsų šalyje;
  • pirkdami naudotą automobilį, PVM mokėti neturite, jei prekiautojas yra privatus asmuo. Bet jei automobilį perkate iš oficialaus prekiautojo, PVM turėsite sumokėti šalyje, kurioje perkate automobilį.
 • Kaip gauti laikiną automobilio numerį, kad galėčiau parvairuoti užsienyje nusipirktą automobilį?

  Laikinas automobilio arba registracijos numeris sudaro sąlygas parvairuoti neseniai užsienyje nusipirktą automobilį į šalį, kurioje ketinate jį užregistruoti. Jį galite gauti šalyje, kurioje nusipirkote automobilį.

  Nuolatinį automobilio numerį gausite šalyje, kurioje jį užregistruosite.

  Jums taip pat reikės visose šalyse, per kurias važiuosite, galiojančio draudimo.

 • Kitoje ES šalyje iš oficialaus prekiautojo nusipirkau naudotą automobilį, bet jis turi rimtą defektą. Kokios mano teisės?

  Tai priklausys nuo to, kokią informaciją apie automobilį prekiautojas jums suteikė jį perkant, ir nuo problemos pobūdžio.

  Pagal ES teisę prekės turi būti tenkinamos kokybės ir gerai veikti. Tai priklauso nuo prekių pobūdžio ir prekiautojo, gamintojo ar jų atstovo suteiktos informacijos.

  Jei automobilis turi rimtą defektą ir jūs apie tai nežinojote jį pirkdamas, galite reikalauti atlyginti žalą. Tokiu atveju pirmiausia kreipkitės į prekiautoją ir išsiaiškinkite, ar jis sutiktų, kad jūsų automobilis būtų pataisytas netoli jūsų namų esančiame autoservise. Jei automobilis naujas, paprastai dėl to nekyla problemų, bet jei naudotas, gali būti sudėtinga.

 • Kitoje ES šalyje iš privataus asmens nusipirkau naudotą automobilį, bet jis turi defektą. Kokios mano teisės?

  Jūsų teisės šiuo atveju yra labai ribotos. Vartotojų apsaugos teisė privačiai prekybai netaikoma. Ji taikoma tik tuomet, kai vartotojui prekes parduoda įmonė. Todėl turėtumėte būti ypač atidus pirkdamas iš privataus asmens.

  Jei šios problemos nepavyktų išspręsti draugiškai, galite iškelti pardavėjui civilinę bylą, bet tai gali būti sudėtinga ir brangiai kainuoti.

 • Kokius formalumus turiu atlikti, norėdamas parsivežti į šalį, kurioje gyvenu, užsienyje nusipirktą naują automobilį?

  Savo šalies muitinėje turėsite pasirašyti specialią PVM deklaraciją ir sumokėti už naują automobilį PVM.

  Taip pat turėsite gauti automobilio draudimą, atlikti valstybinę saugos apžiūrą (jei automobilis naudotas), užregistruoti automobilį ir sumokėti kitus jūsų šalyje mokamus mokesčius, pavyzdžiui, kelių mokestį.

 • Ką turiu žinoti prieš pirkdamas automobilį užsienyje?

  Taisyklės ir garantijos skiriasi, nelygu:

  • kokį automobilį norite pirkti – naują ar  panaudotą;
  • ar pardavėjas yra privatus asmuo, ar oficialus prekiautojas;
  • ar prekiautojas yra įsisteigęs ES šalyje.

  Geriausia teisinė apsauga suteikiama perkant naują automobilį iš ES įsisteigusio oficialaus prekiautojo.

 • Norėčiau nusipirkti automobilį kaimyninėje ES šalyje. Kokią garantiją gausiu?

  Pirkdami naują automobilį iš oficialaus prekiautojo, turėsite dvejų metų teisinę garantiją. Garantinis laikotarpis gali būti sumažintas iki vienerių metų, jei automobilis panaudotas. Pagal šią garantiją padengiamos gamybos klaidų, už kurias yra atsakingas prekiautojas, išlaidos.

  Be teisinės garantijos, galite turėti ir prekybos garantiją.

  Pagal ES teisę savo garantiją galite pateikti bet kuriam gamintojo tinklo prekybos centrui – nesvarbu, kurioje ES šalyje pirkote automobilį. Taigi, jei nusiperkate automobilį Vokietijoje ir jį parsivežate į Prancūziją, kilus problemai neturite vykti atgal į Vokietiją, bet galite kreiptis į bet kurį netoli jūsų namų esantį automobilių prekybos centrą ir paprašyti ištaisyti gamybos klaidas (per garantinį laikotarpį).

Mokesčiai už įsigyjamą automobilį

 • Automobilis, kurį noriu pirkti, yra trijų mėnesių senumo ir juo jau nuvažiuota 3 500 km. Jį man norima parduoti kaip naują. Ar tai legalu?

  TAIP - Legalu. ES parduodamas automobilis laikomas nauju, jei:

  • jį įsigyjate praėjus mažiau kaip šešiems mėnesiams nuo dienos, kai juo pradėta važinėti,

  arba

  • kai automobiliu nuvažiuota mažiau kaip 6 000 km.


  Automobilis laikomas naudotu, jei:

  • jį įsigyjate praėjus daugiau kaip šešiems mėnesiams po dienos, kai juo pradėta važinėti,

  ir

  • kai automobiliu nuvažiuota daugiau kaip 6 000 km.
 • Gyvenu Belgijoje. Noriu nusipirkti naują automobilį Jungtinėje Karalystėje. Žinau, kad Belgijos muitinei turėsiu sumokėti Belgijos PVM. Mano pardavimo čekis yra svarais sterlingų. Kaip bus apskaičiuojamas PVM? Juk aš jį mokėsiu šalyje, kurioje naudojamas euras.

  Muitinė pavers svarais sterlingų sumokėtą sumą eurais. Belgijoje turėsite sumokėti 21 % (toks Belgijoje taikomas PVM dydis) nuo tos sumos.

  Verčiant svarus eurais bus taikomas jūsų pardavimo čekyje nurodytos dienos valiutų kursas. Jei pardavimo čekio nebūtų, bus naudojami ant pirkimo užsakymo nurodyti duomenys.

 • Kokios kitoje ES šalyje perkamo automobilio PVM mokėjimo taisyklės?

  Jei perkate naują automobilį kitoje ES šalyje, PVM mokėti toje šalyje neturite. PVM (vietos dydžio) turėsite sumokėti šalyje, kurioje ketinate automobilį užregistruoti. Tai padaryti turėsite jį importavę.

  Jei automobilio pardavėjas yra privatus asmuo, o ne oficialus prekiautojas, jis gali paprašyti grąžinti PVM, kurį jis sumokėjo pirkdamas automobilį. Taip siekiama išvengti, kad už tą patį automobilį PVM mokestis nebūtų mokamas du kartus.

  Jei perkate naudotą automobilįoficialaus prekiautojo, PVM (vietos dydžio) mokėsite šalyje, kurioje yra įsisteigęs prekiautojas. Jei perkate naudotą automobilį iš privataus asmens, PVM mokėti neturite.

Automobilio nuoma užsienyje

 • Ką turiu žinoti prieš nuomodamasis automobilį užsienyje?

  Turite:

  • išsiaiškinti, kiek tektų sumokėti, jei įvyktų avarija;
  • atidžiai patikrinti automobilį (automobilių nuomos darbuotojo akivaizdoje) jį išsinuomodami ir grąžindami;
  • prieš išvykdami paprašyti raštiško pažymėjimo, kad automobilis grąžintas geros būklės.
Reikia daugiau pagalbos?

Reikia daugiau pagalbos?

Neradote ieškomos informacijos? Reikia išspręsti problemą?

Konsultacijos ES teisių klausimais

Kreipkitės dėl problemų, kylančių dėl viešųjų įstaigų veiksmų