Navigācijas ceļš

Atjaunināts : 12/07/2016

vehicles

Automašīnas noma ārzemēs

Rezervējiet jau laikus

Ja ES teritorijā esat internetā, pa tālruni vai pastu rezervējis automašīnu, jums vēl automātiski nerodas tiesības šo rezervāciju atsaukt un atgūt iemaksāto naudu, lai gan var gadīties, ka autonomas uzņēmuma noteikumos šāda iespēja ir paredzēta.

Uz automašīnu nomu neattiecas ES noteikumi par to, ka jums ir tiesības 14 dienu laikā pārdomāt, ja esat iegādājies preces vai pakalpojumus tīmeklī, pa tālruni vai pastu.

Automašīnas noma ārpus ES robežām

Ja pats dzīvojat ES teritorijā, bet automašīnu nomājat ārpus tās, piemēram, Šveicē, uz tās vadīšanu ES valstīs attieksies īpaši noteikumi.

Ja domājat nomāto auto lietot gan ES, gan citās valstīs (piemēram, no Šveices apmeklēt Franciju, Vāciju, Austriju vai Itāliju), jums tas iepriekš jāpasaka autonomas uzņēmumam. Viņi jums iedos ES reģistrētu auto, lai būtu ievēroti ES muitas tiesību akti. Lielākā daļa Šveices autonomas uzņēmumu ES iedzīvotājiem iznomā automašīnas ar ES numura zīmēm, lai būtu ievēroti ES muitas noteikumi, tomēr jums tas jānoskaidro firmā, no kuras nomāsit auto.

Autonomas uzņēmumam arī jānodrošina, lai automašīna atbilstu tās valsts muitas un satiksmes noteikumiem, kuru apceļosit. Piemēram, Francijā automašīnās obligāti jābūt iemontētai alkometriskā testa ierīcei, bet Vācijā un Austrijā ziemā jālieto ziemas riepas.

Auto līzings

Līzings (automašīnas ilgtermiņa noma ar iespēju to izpirkt, kad beidzas līguma termiņš) var radīt problēmas, ja esat iecerējis ar līzingā paņemto auto pārcelties uz dzīvi citā valstī.

Jums ir šāds auto obligāti jāapdrošina un jāreģistrē līdzšinējā mītnes valstī, tāpēc var rasties nepatikšanas, ja apdrošināšana nav spēkā valstī, uz kuru vēlaties pārcelties.

Līzinga uzņēmumi var arī nepiekrist, ka auto reģistrējat citā ES dalībvalstī.

Vadītāja apliecības derīgums

Ja esat ieplānojis nomāt un vadīt automašīnu citā ES dalībvalstī, pārliecinieties, vai jūsu autovadītāja apliecība tur ir derīga.

Sabiedriskās apspriešanas
Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
Vaicājiet, un mēs dosim padomu.

Šajā gadījumā domātas 27 Eiropas Savienības dalībvalstis + Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

Retour au texte en cours.