Naršymo kelias

Atnaujinta 2016-07-12

vehicles

Automobilio nuoma užsienyje

Išankstinis užsisakymas

Jei internetu, telefonu ar paštu užsisakėte automobilį ES, automatiškai neįgyjate teisės atšaukti užsakymo ir pareikalauti grąžinti pinigus, nors automobilių nuomos įmonės taikomose sąlygose tai gali būti numatyta.

Automobilių nuomai negalioja ES taisyklės, suteikiančios jums teisę į 14 dienų persigalvojimo laikotarpį, kai internetu, telefonu ar paštu užsisakote prekes ir paslaugas.

Automobilio nuoma ES nepriklausančioje šalyje

Jei gyvenate ES ir išsinuomojate automobilį ES nepriklausančioje šalyje, pavyzdžiui, Šveicarijoje, taikomos specialios taisyklės juo naudojantis ES šalyse.

Jei ketinate išsinuomotu automobiliu keliauti ir ES, ir jai nepriklausančiose šalyse, pavyzdžiui, iš Šveicarijos vykti į Prancūziją, Vokietiją, Austriją arba Italiją, apie tai nuomos bendrovei turite pranešti iš anksto. Ji gali jums skirti ES registruotą automobilį, kad būtų laikomasi ES muitų teisės aktų. Nors dauguma Šveicarijos automobilių nuomos bendrovių, kad būtų laikomasi ES muitų taisyklių, ES gyventojams skiria automobilius su ES registracijos numeriais, vis dėlto turėtumėte savo automobilių nuomos bendrovės apie tai pasiteirauti.

Be to, automobilių nuomos bendrovė privalo užtikrinti, kad automobilis atitiktų šalies, kurioje keliausite, muitų ir kelių eismo taisykles. Pavyzdžiui, Prancūzijoje automobiliuose privalo būti alkoholio matuokliai, o Vokietijoje ir Austrijoje tam tikrais žiemos mėnesiais privalomos žieminės padangos.

Išperkamoji automobilio nuoma

Išperkamoji nuoma – tai ilgalaikė nuoma su galimybe nusipirkti automobilį nuomos sutarčiai pasibaigus. Padėtis gali komplikuotis, jeigu ketinate išvykti gyventi į kitą valstybę ir pasiimti automobilį, kuriuo naudojatės pagal išperkamosios nuomos sutartį.

Kadangi automobilį turite apdrausti ir įregistruoti savo gyvenamojoje šalyje, jums gali kilti problemų, jeigu jūsų draudimas negalioja toje šalyje, į kurią ketinate išvykti.

Be to, išperkamąja nuoma automobilį jums išnuomojusi įmonė gali nesutikti, kad jūs jį įregistruotumėte kitoje ES šalyje.

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas

Jei planuojate išsinuomoti ir vairuoti automobilį kitoje ES šalyje, jums reikės sužinoti, ar joje galioja jūsų vairuotojo pažymėjimas.

Viešosios konsultacijos
Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai

sšiuo atveju 27 ES valstybėse narėse, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje

Retour au texte en cours.