Navigatsioonitee

Ajakohastatud : 12/07/2016

vehicles

Autorent välismaal

Eelnev broneerimine

Kui broneerisite auto Internetis, telefoni või e-posti vahendusel ELis, ei ole teil automaatselt õigust broneeringut tühistada ja raha tagasi nõuda, kuigi rendifirma tingimuste kohaselt võib teil sellekohane õigus olla.

Autorent ei ole hõlmatud ELi eeskirjadega, mille kohaselt on teil õigus 14-päevasele taganemistähtajale, kui te tellite kaupu ja teenuseid Internetis, telefoni või e-posti teel.

Auto rentimine ELi mittekuuluvas riigis

Kui elate ELis ja rendite auto mõnes ELi mittekuuluvas riigis, näiteks Šveitsis, kohaldatakse erieeskirju juhul, kui sõidate sellega ELi riikides.

Kui kavatsete reisida oma rendiautoga nii ELis kui ka ELi mittekuuluvates riikides – näiteks Šveitsist Prantsusmaale, Saksamaale, Austriasse või Itaaliasse – peate sellest rendifirmat eelnevalt teavitama. Nad saavad teile anda ELis registreeritud sõiduki, et olla kooskõlas ELi tollialaste õigusaktidega. Enamik Šveitsis asuvatest autorendifirmadest võimaldavad ELi residentidele ELi numbrimärkidega sõidukeid kooskõlas ELi tollialaste õigusaktidega, kuid peaksite selle kohta järele küsima oma autorendifirmalt.

Autorendifirma peab samuti tagama, et auto vastab selle riigi tolli- ja liikluseeskirjadele, kuhu te kavatsete reisida. Näiteks Prantsusmaal peavad sõidukid olema varustatud alkomeetriga, samal ajal kui Saksamaal ja Austrias on teatavatel kuudel kohustuslikud talverehvid.

Auto liisimine

Liisimine – pikaajaline rent auto väljaostmise võimalusega lepinguperioodi lõppemisel – võib osutuda keeruliseks, kui kavatsete liisitud autoga kolida mõnda teise riiki.

Kuna peate oma sõiduki kindlustama ja registreerima oma elukohajärgses riigis, võib teil esineda probleeme, kui teie kindlustus ei kehti riigis, kuhu te soovite elama asuda.

Liisinguandjad ei pruugi olla nõus sõiduki registreerimisega mõnes teises ELi liikmesriigis.

Juhiloa kehtivus

Kui kavatsete auto rentida ja sõita sellega mõnes teises ELi liikmesriigis, peate ka kontrollima, kas teie juhiluba seal kehtib.

Avalikud arutelud
Vajate nõuandeteenistuse abi?
Küsige abi ja nõuandeid

Käesoleval juhul 27 ELi liiikmesriiki + Island, Liechtenstein ja Norra

Retour au texte en cours.