Cesta

Aktualizováno : 12/07/2016

vehicles

Zapůjčení vozidla v zahraničí

Rezervace

Pokud jste si rezervovali automobil v některé ze zemí EU, nemáte automaticky nárok na odstoupení od smlouvy či vrácení peněz, i když to třeba smluvní podmínky půjčovny automobilů umožňují.

Na zapůjčení vozidla se nevztahují evropské předpisy, podle kterých při objednání zboží nebo služeb na internetu, telefonem nebo poštou máte 14denní lhůtu na rozmyšlenou (odstoupení od smlouvy).

Pronájem vozidla v zemi, která není členským státem EU

Pokud bydlíte v některé ze zemí EU a zapůjčíte si vozidlo v zemi, která členským státem EU není, například ve Švýcarsku, platí pro vás v zemích EU při řízení tohoto vozidla zvláštní pravidla

Pokud plánujete cestovat pronajatým autem jak v zemích EU, tak mimo území EU – například ze Švýcarska do Francie, Německa, Rakouska nebo Itálie – je třeba pronajímající společnost informovat předem. Poskytne vám pak vůz registrovaný v EU v souladu s celními předpisy EU. Většina švýcarských půjčoven automobily registrovanými pro EU disponuje. Vždy si to však raději ověřte.

Půjčovna musí také zajistit, že vůz je v souladu s dopravními a celními předpisy země, ve které budete cestovat. Například ve Francii musí být automobil povinně vybaven přístrojem k dechové zkoušce. V Německu a Rakousku musíte mít zase během určitých měsíců v roce zimní pneumatiky.

Leasing

Leasing (dlouhodobý pronájem vozidla s možností jeho zakoupení po skončení platnosti smlouvy) může být problematický, jestliže si chcete pronajaté auto odvést do zahraničí.

Jelikož musíte auto v zemi trvalého pobytu pojistit a zaregistrovat, můžete se dostat do potíží, pokud pojištění neplatí v zemi, kam se chcete přestěhovat.

Pronajímatel také nemusí souhlasit s tím, abyste auto zaregistrovali v jiné zemi EU.

Platnost řidičských průkazů

Pokud si plánujete zapůjčit vůz v jiném státě Unie, zkontrolujte si, zda váš řidičský průkaz v této zemi platí.

Veřejné konzultace
Potřebujete pomoc specializované asistenční služby?
Požádat o poradenství

v tomto případě 27 členských zemí EU + Island, Lichtenštejnsko a Norsko

Retour au texte en cours.