Nástroje

Výběr jazyka

Vlajka EU

Cesta

Nabídka

Aktualizováno : 25/04/2017

Časté otázky - Bezpečnost v letecké dopravě

 • Není mi jasné, které kosmetické přípravky jsou klasifikovány jako kapaliny. Mohu si s sebou na palubu letadla vůbec nějaké kosmetické přípravky vzít?

  ANO – Limit je 100 ml na přípravek. Větší množství lze přepravovat pouze v odbavených zavazadlech. Upozorňujeme, že do kategorie kapalin spadají i krémy a gely.

 • Zanedlouho poletím se svým pětiměsíčním synem z Kanady do Londýna.  Zajímalo by mě, jestli si z Kanady do Anglie mohu přivézt příkrmy pro kojence – nebudou mi při vstupu do země zabaveny?

  Můžete si dovézt omezené množství příkrmů pro kojence, ovšem za předpokladu, že nemusí být před otevřením uchovávány v chladu a že se jedná o balené značkové produkty prodávané přímo spotřebiteli a že mají neporušený obal (kromě situací, kdy dítě z otevřeného balení během cesty krmíte).

 • Musím brát každé čtyři hodiny lék, který má tekutou konzistenci.  Mohou si ho s sebou vzít na palubu letadla z Athén do Londýna?  Musím ho vložit do průhledného igelitového sáčku?

  Odpověď na obě otázky zní: ANO.   Léky, které musíte během letu užívat, jsou na palubě letadla povoleny i v množství větším než 100 ml, ale pouze k použití během cesty. Kromě toho je možné, že budete vyzváni k tomu, abyste prokázali pravost léku.

 • Plánuji cestu z Lisabonu do Bruselu se svou šestiměsíční dcerou.  Během letu ji budu muset nakrmit, a proto si potřebuji do letadla vzít kojenecké mléko, a to více než 100 ml.  Mohu si toto množství na palubu vzít?

  ANO. Příkrmů pro kojence a kojeneckého mléka je možné vzít na palubu více než 100 ml, ale pouze k použití během cesty. Kromě toho je možné, že budete vyzváni k tomu, abyste prokázali, že se skutečně jedná o kojenecké mléko.   Kojenecká láhev by měla být umístěna do samostatného průhledného znovuuzavíratelného plastového sáčku a při bezpečnostní kontrole by měla rentgenovým rámem procházet samostatně.

 

Zobrazit obecné informace k tomuto tématu
Bezpečnost letišť a leteckých společností
Potřebujete pomoc specializované asistenční služby?
Požádat o poradenství