Naršymo kelias

Atnaujinta 2016-06-28

travel

Jei reikia skubios pagalbos

112 – bendrasis ES pagalbos telefono numeris

112 yra nemokamas Europos pagalbos numeris, kuriuo iš bet kurios ES šalies galite skambinti tiek fiksuoto ryšio, tiek mobiliuoju telefonu. Juo paskambinę tiesiogiai susisieksite su skubios pagalbos tarnybomis: policija, greitosios pagalbos tarnyba ir ugniagesiais.

Be numerio 112, veiks ir nacionaliniai skubios pagalbos numeriai. Tačiau tik numeriu 112 galite susisiekti su visų ES šalių skubios pagalbos tarnybomis.

Šis numeris taip pat naudojamas kai kuriose ES nepriklausančiose šalyse, pavyzdžiui, Šveicarijoje ir Pietų Afrikoje.

Daugiau apie numerį 112 atskirose ES šalyse English.

Atsitikimas

Išvengta nelaimės

Graiko Anasthassio bute Lisabonoje, tik jam atvykus į ją studijuoti, kilo gaisras. Jis nežinojo Portugalijos skubios pagalbos telefono numerio, bet prisiminė, kad šioje šalyje, kaip ir gimtojoje Graikijoje ar bet kurioje kitoje ES šalyje, jis gali skambinti numeriu 112. Taigi jį surinkęs jis tiesiogiai susisiekė su Lisabonos skubios pagalbos tarnybomis, kurios į jo namus iš karto atsiuntė ugniagesius.

Keliaudami ES nepamirškite pasiimti Europos sveikatos draudimo kortelėsбългарски (bg)czech (cs)dansk (da)Deutsch (de)eesti (et)ελληνικά (el)English (en)español (es)Français (fr)Gaeilge (ga)italiano (it)latviešu (lv)magyar (hu)Malti (mt)Nederlands (nl)polski (pl)português (pt)română (ro)slovenčina (sk)slovenščina (sl)suomi (fi)svenska (sv). Jei jums reikia skubios medicininės priežiūros, pateikus Europos sveikatos draudimo kortelę jums bus paprasčiau susitvarkyti formalumus ir susigrąžinti visuomenės sveikatos priežiūros išlaidas.

Karštoji pranešimų apie dingusius vaikus linija – 116000

Jeigu jūsų arba kitoje ES šalyje dingo jūsų vaikas, iš daugumos ES šalių galite skambinti numeriu 116000 – tai karštoji pranešimų apie dingusius vaikus linija English.

Ja paskambinę galite pranešti apie dingusį vaiką English, o dingusių vaikų šeimoms teikiama parama.

Šiuo metu karštoji linija 116 000 veikia 22 ES šalyse svenska English.

Daugiau apie numerius, prasidedančius „116"

Atsitikimas

Kaip pranešti apie dingusį vaiką

Atostogaudama Prancūzijoje vokiečių pora Andreas ir Kirsten buvo sukrėsti, kai per ekskursiją dingo jų duktė. Po kelių valandų vis dar jos neradę jie pranešė apie tai policijai ir prisiminė Vokietijoje veikiantį numerį, kuriuo paskambinus galima pranešti apie dingusius vaikus. Žinodami, kad karštoji linija 116 000 veikė ir Prancūzijoje, jie šiuo numeriu paskambino ir gavo patarimų, ką šiuo atveju daryti kreipiantis į Prancūzijos institucijas.

ES teisės aktai
  • ES taisyklės dėl nacionalinių numerių, prasidedančių „116“ English
  • ES numerio 112 taisyklės English
Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai