Navigatsioonitee

Ajakohastatud : 28/06/2016

travel

Hädaolukorras

112: ühtne ELi hädaabinumber

112 on Euroopa hädaabinumber, millel saate helistada tasuta nii laua- kui ka mobiiltelefonilt kogu ELis. See ühendab teid otse hädaabiteenistustega (politsei, kiirabi, tuletõrje).

Lisaks numbrile 112 on endiselt kasutusel ka riigisisesed hädaabinumbrid. 112 on aga ainus number, mille abil saate võtta ühendust hädaabiteenistustega kõigis ELi liikmesriikides.

Numbrit 112 kasutatakse ka mõnes ELi mittekuuluvas riigis, nagu Šveits ja Lõuna-Aafrika Vabariik.

Lisateave numbri 112 kasutamise kohta eri liikmesriikides English

Näide

Suurõnnetuse ärahoidmine

Kreekast pärit Anasthassios asus õpingute eesmärgil elama Lissaboni. Veidi aega pärast sinna kolimist puhkes tema korteris tulekahju. Ta ei teadnud Portugali hädaabiteenistuste numbrit, kuid talle meenus, et ta võib Portugalis kasutada hädaabinumbrit 112, nagu oma kodumaal Kreekas ja ka mujal ELis. Ta valis numbri 112 ning teda ühendati kohe Lissaboni hädaabiteenistusega, mis saatis viivitamata välja tuletõrje.

ELis reisides ärge unustage võtta kaasa oma Euroopa ravikindlustuskaartiбългарски (bg)czech (cs)dansk (da)Deutsch (de)ελληνικά (el)English (en)español (es)Français (fr)Gaeilge (ga)italiano (it)latviešu (lv)lietuvių (lt)magyar (hu)Malti (mt)Nederlands (nl)polski (pl)português (pt)română (ro)slovenčina (sk)slovenščina (sl)suomi (fi)svenska (sv). Kui vajate kiirabi, lihtsustab Euroopa ravikindlustuskaart paberitööd ning aitab teile riiklike tervishoiuteenustega seotud kulud hüvitada.

Kadunud lapsed: 116000

Kui teie laps läheb kaduma, ükskõik, kas teie kodumaal või mõnes teises ELi liikmesriigis, võite helistada kadunud laste otsimise abitelefonil English 116000 enamikust ELi liikmesriikidest.

Võite abitelefoni kasutada kadunud lapsest teatamiseks English. See pakub tuge kadunud laste perekondadele.

Abitelefoni 116 000 saab praegu kasutada 22 ELi liikmesriigis svenska English.

Lisateave muude 116 numbrite kohta

Näide

Kuidas teatada kadunud lapsest

Saksamaalt pärit Andreas ja Kristen olid puhkusel Prantsusmaal, kui nende tütar ekskursiooni ajal kaduma läks. Mõned tunnid hiljem ei olnud nad teda endiselt leidnud. Nad teatasid juhtunust politseile, kuid neile meenus ka telefoninumber, mida Saksamaal laste kadumisest teatamiseks kasutatakse. Nad teadsid, et abitelefon 116 000 töötab ka Prantsusmaal ning selle kaudu anti neile nõu Prantsuse ametivõimudega suhtlemiseks.

ELi õigusaktid
  • ELi eeskirjad 116-ga algavate riigisiseste numbrite kohta English
  • Hädaabinumber 112 – ELi eeskirjad English
Avalikud arutelud
    Vajate nõuandeteenistuse abi?
    Küsige abi ja nõuandeid