Naršymo kelias

Atnaujinta 2016-10-14

travel

Skrydžių sauga ir lėktuvų keleivių saugumas

Rankinis ir registruotas bagažas

Kai ruošiatės skristi iš ES šalies oro uosto, dėdamiesi daiktus ir sėsdami į lėktuvą nepamirškite tam tikrų saugumo reikalavimų.

 • Skysčių English , kuriuos nešatės į lėktuvo saloną, pavyzdžiui, aerozolių, gėrimų, dantų pastos, kosmetinio kremo arba gelio, indeliai turi būti sudėti į permatomą plastikinį maišelį. Skysčio iš viso galima turėti ne daugiau kaip 1 litrą, o viename indelyje gali būti ne daugiau kaip 100 ml. Didesni nei 100 ml skysčio indai turi būti dedami į registruotą bagažą. Tūrio apribojimai netaikomi vaistams ir kūdikių maistui.
 • Neapmuitintus skysčius, įsigytus bet kuriame oro uoste arba iš oro transporto bendrovės, galima neštis kaip rankinį bagažą, jei prekė ir kasos čekis lieka užklijuoti sandariame specialiame maišelyje (su raudonu pakraščiu), į kurį jie įpakuojami perkant. Šio maišelio negalima atidaryti iki atvykimo į paskirties vietą. Tačiau saugumą užtikrinantys pareigūnai gali atidaryti maišelį ir butelius atlikdami patikrinimą. Jei taip atsitiktų, o jums kitame oro uoste reikėtų persėsti į kitą lėktuvą, pasakykite tai saugumą užtikrinančiam pareigūnui, kad skysčiai galėtų būti iš naujo supakuoti naujame saugumo maišelyje.
 • Į saloną negalima neštis ir jokių aštrių daiktų, kurie galėtų būti naudojami kaip ginklai, pavyzdžiui, tokių kasdieniame gyvenime naudojamų daiktų, kaip tam tikro dydžio kamščiatraukiai, peiliai ir žirklės. Tokie daiktai turėtų būti dedami į registruotą bagažą.
 • Leidžiamą rankinio bagažo dydį ir skaičių nustato oro transporto bendrovės, taigi prieš kelionę peržiūrėkite jų informaciją apie tai.
 • Lėktuvu draudžiama vežti sprogius ir degius daiktus, pavyzdžiui, fejerverkus, aerozolinius purškiamuosius dažus, ir kitas degias bei toksines medžiagas, pavyzdžiui, rūgštis. Jų negalima vežtis nei rankiniame, nei registruotame bagaže.
 • Į lėktuvą neleidžiama įnešti jokių ginklų.

Draudžiamų daiktų English jūsų rankiniame ir registruotame bagaže taisyklės.

Prieš kelionę peržiūrėkite draudžiamų daiktų sąrašą oro uosto, iš kurio skrisite, interneto svetainėje arba paprašykite tokio sąrašo savo oro transporto bendrovę.

Siekiant užtikrinti saugumą visi daiktai skenuojami arba kitaip tikrinami prieš leidžiant juos įnešti į oro uosto saugumo zonas.

Pilotų kabinos durys būna užrakintos, kad į ją negalėtų patekti pašaliniai asmenys.

Taip pat žr. Ką galima vežtis?

Kūno skenerių naudojimas ES oro uostuose

Bet kuriame ES oro uoste keleiviai gali būti tikrinami naudojant kūno skenerius. Jie gali būti naudojami kaip pagrindinė keleivių patikros priemonė arba kaip papildomas būdas nustatyti pavojaus signalo priežastis.

Kiekviena ES šalis savo nuožiūra gali spręsti, ar naudoti šiuos skenerius, tačiau tai daryti nusprendusios šalys privalo laikytis ES taisyklių English. Jei ketinama jus tikrinti naudojant tokį skenerį, turėtumėte žinoti kai kuriuos dalykus:

 • jums turi būti suteikta galimybė atsisakyti patikros naudojant kūno skenerį. Tokiu atveju patikra bus atlikta kitu būdu, būsite bent jau apieškotas rankomis;
 • prieš patikrą jums turi būti suteikta išsami informacija apie naudojamą technologiją;
 • galite paprašyti, kad jūsų kūno atvaizdą nagrinėtų jūsų pasirinktos lyties žmogus;
 • žmogaus atvaizdų analizuotojas turi būti atskiroje patalpoje, kad negalėtų jūsų matyti;
 • atvaizdas bus neaiškus, kad jūsų nebūtų galima atpažinti, ir atvaizdų negalima kopijuoti, saugoti arba spausdinti;
 • gali būti naudojami tik skeneriai be jonizuojančiosios spinduliuotės.

Oro transporto bendrovės, kurioms uždrausta skraidyti ES

Visos oro transporto bendrovės, siūlančios skrydžius iš ES arba į ES, turi atitikti tam tikrus saugos standartus. Kai kurios oro transporto bendrovės veikia europinių saugos standartų neatitinkančiomis sąlygomis ir dėl to joms gali būti:

 • apskritai uždrausta teikti paslaugas Europos oro erdvėje arba
 • leidžiama veikti tik tam tikromis konkrečiomis sąlygomis.

Jei nerimaujate dėl skrydžio saugos, galite peržiūrėti ES oro transporto bendrovių, kurioms draudžiama veikti ES, sąrašą.

Skrydžių saugos teisės aktai English

Viešosios konsultacijos
Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai

Šiuo atveju tai 28 ES valstybės narės, Islandija, Norvegija, Šveicarija

Retour au texte en cours.

Šiuo atveju tai 28 ES valstybės narės, Islandija, Norvegija, Šveicarija

Retour au texte en cours.