Navigatsioonitee

Ajakohastatud : 18/06/2015

KKK - Lennuohutus ja -julgestus

 • Ma ei tea, millist kosmeetikat käsitatakse vedelikuna. Kas võin üldse kosmeetikat pardale kaasa võtta?

  JAH – te võite kaasa võtta tooteid, mille pakendi suurus ei ületa 100 ml. Sellest suuremad kogused peate jätma registreeritud pagasisse. Kreeme ja geele käsitatakse vedelikena.

 • Kavatsen koos oma viiekuuse pojaga reisida Kanadast Londonisse.  Kas võin Kanadast kaasa tuua imikutoitu või konfiskeeritakse see minult riiki sisenemisel?

  Teil on lubatud kaasa tuua piiratud koguses imikutoitu, tingimusel et seda ei ole vaja enne avamist jahutada, et see on pakendatud kaubamärki kandev toit, mida müüakse otse tarbijatele, ning et pakend on avamata, kui see ei ole veel kasutusel.

 • Pean iga nelja tunni järel manustama vedelat ravimit.  Kas võin selle ravimi kaasa võtta lennule Ateenast Londonisse?  Kas pean selle panema läbipaistvasse kilekotti?

  Vastus mõlemale küsimusele on „jah”.   Vajalikud ravimid on lubatud ka kogustes, mis ületavad 100 ml, kuid need on mõeldud kasutamiseks üksnes reisi ajal. Võib juhtuda, et peate tõendama nende ehtsust.

 • Kavatsen koos oma kuuekuuse imikuga reisida Lissabonist Brüsselisse.  Ta vajab lennu ajal pudelit, mis sisaldab rohkem kui 100 ml piima.  Kas võin selle lennuki pardale kaasa võtta?

  Jah, imikutoit ja piim on lubatud ka kogustes, mis ületavad 100 ml, kuid need on mõeldud kasutamiseks üksnes reisi ajal. Võib juhtuda, et peate tõendama nende ehtsust.   Pudel tuleks asetada eraldi läbipaistvasse ja korduvsuletavasse kilekotti, mida tuleks reisijate turvakontrolli alal spetsiaalselt näidata.

 

Vajate nõuandeteenistuse abi?
Küsige abi ja nõuandeid