Ścieżka nawigacji

Ostatnia aktualizacja : 18/06/2015

Najczęściej zadawane pytania - Podróżni o ograniczonej mobilności

 • Czy na pokład samolotu mogę zabrać ze sobą mój wózek inwalidzki lub kule?

  TAK – Możesz zabrać ze sobą do dwóch urządzeń ułatwiających poruszanie się (np. wózek i parę kul).

 • Jako osoba niepełnosprawna potrzebuję pomocy podczas lotów z Dublina do Frankfurtu.  Czy mam przedstawić zaświadczenie lekarskie w celu uzyskania bezpłatnej pomocy na lotnisku i na pokładzie?

  NIE – Będziesz być może zobowiązany do przedstawienia zaświadczenia lekarskiego w przypadku, gdy zdrowie i bezpieczeństwo innych pasażerów, twoje własne lub członków załogi może być zagrożone.

 • Ze względu na mój podeszły wiek przewiduję, że będę potrzebowała pomocy na lotnisku w trakcie podróży do Paryża z Londynu.  Czy mam wcześniej skontaktować się z biurem linii lotniczych, prosząc o pomoc?

  TAK - Powinnaś poinformować przewoźnika lotniczego co najmniej 48 godzin przed odlotem, aby umożliwić zorganizowanie odpowiedniej pomocy.

 • Poruszam się na wózku.  Czy przedsiębiorstwa przewozu kolejowego są zobowiązane do udzielania informacji dotyczących dostępności ich usług?

  TAK - Przedsiębiorstwa kolejowe, sprzedawcy biletów i operatorzy turystyczni muszą udostępniać informacje dotyczące dostępu do usług w zakresie transportu kolejowego, dostępu do wagonów pasażerskich oraz do usług na pokładzie.

Potrzebujesz pomocy lub porady?
Skontaktuj się z działem pomocy