Naršymo kelias

Atnaujinta 2015-06-18

DUK. Riboto judumo keleiviai

 • Ar galiu su savimi į lėktuvą pasiimti neįgaliojo vežimėlį arba ramentus?

  TAIP – su savimi galite pasiimti ne daugiau kaip du asmeninius pagalbinius prietaisus (pavyzdžiui, neįgaliojo vežimėlį ir ramentų porą).

 • Esu neįgalus. Man reikės pagalbos skrendant iš Dublino į Frankfurtą.  Ar privalau pateikti medicinos pažymą, kad gaučiau nemokamą pagalbą oro uoste ir lėktuve?

  NE – jums gali reikėti pateikti medicinos pažymą tik tuo atveju, jei gali kilti pavojus jūsų, kitų keleivių arba įgulos narių sveikatai ir saugai.

 • Esu vyresnio amžiaus asmuo. Manau, kad man reikės pagalbos oro uoste vykstant iš Londono į Paryžių.  Ar turėčiau iš anksto kreiptis į oro transporto bendrovę ir apie tai pasiteirauti?

  TAIP – turėtumėte apie tai informuoti oro vežėją ne vėliau kaip prieš 48 valandas iki išvykimo, kad būtų užtikrinta jums reikiama pagalba.

 • Naudojuosi neįgaliojo vežimėliu.  Ar geležinkelių transporto įmonės privalo teikti informaciją apie jų paslaugų prieinamumą?

  TAIP – geležinkelių įmonės, bilietų pardavėjai ir kelionių organizatoriai privalo pasirūpinti, kad informacija apie galimybę naudotis geležinkelių transporto paslaugomis, patekti į keleivinius vagonus ir sąlygas juose būtų lengvai prieinama.

Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai