Naršymo kelias

Atnaujinta 2016-10-27

travel

Lėktuvų keleivių teisės

Pirma, pirkdamas bilietą neturėtumėte mokėti brangiau dėl savo pilietybės arba bilieto įsigijimo vietos.

Antra, jeigu kas nors būtų ne taip, turite tam tikrų teisių. Jos susijusios su vėlavimu, skrydžio atšaukimu ir tais atvejais, kai parduodama daugiau bilietų nei yra vietų, todėl nebegalite keliauti...

…ir taikomos, jeigu:

 • išvykstate iš bet kurio ES esančio oro uosto arba
 • atvykdami į ES naudojatės ES, Islandijos, Norvegijos ar Šveicarijos vežėjo paslaugomis.

Pinigų grąžinimas arba kelionė alternatyvia transporto priemone

Jeigu jus atsisakyta įlaipinti į lėktuvą arba jūsų skrydis atšauktas arba į jį parduota daugiau bilietų nei yra vietų, turite teisę arba:

 • vykti į galutinę atvykimo vietą naudodamasis alternatyviomis transporto priemonėmis, arba
 • atgauti už bilietą sumokėtus pinigus ir, tam tikrais atvejais, būti nemokamai parvežtas į vietą, iš kurios išvykote.

Ilgas vėlavimas. Jeigu jūsų skrydis vėluoja 5 valandas arba ilgiau, taip pat turite teisę atgauti pinigus (tačiau jei šia teise pasinaudosite, oro transporto bendrovė nebeprivalo jums užtikrinti jūsų tolesnės kelionės ar suteikti kokios nors pagalbos).

Oro transporto bendrovė jums turi pranešti jūsų teises ir priežastį, dėl kurios jus atsisakoma įlaipinti į lėktuvą į lėktuvą, arba kodėl skrydis atšauktas ar ilgai vėluoja (daugiau kaip 2 val., nors jei vykstama toliau kaip 3500 km, šis terminas gali būti 4 val.).

Maitinimas ir apgyvendinimas

Kai kuriais atvejais taip pat turėtumėte turėti teisę į gaiviuosius gėrimus ir maitinimą, ryšio galimybę (pvz., nemokamai paskambinti telefonu) ir, jei reikia, nakvynę (tai priklauso nuo skrydžio atstumo ir vėlavimo trukmės).

Finansinė kompensacija

Be to, jeigu jūsų neįlaipino į lėktuvą, jūsų skrydis atšauktas arba lėktuvas į biliete nurodytą galutinę paskirties vietą atvyksta vėluodamas daugiau kaip 3 valandas, galite turėti teisę į 250–600 EUR kompensaciją, priklausomai nuo maršruto ilgio:

Europos Sąjungoje

 • 1500 km arba mažiau - 250 EUR
 • daugiau kaip 1500 - 400 EUR

Tarp ES oro uosto ir ne ES oro uosto

 • 1500 km arba mažiau - 250 EUR
 • 1500–3500 km - 400 EUR
 • daugiau kaip 3500 - 600 EUR

Jei oro transporto bendrovė pasiūlė jums alternatyvų skrydį, kurio tvarkaraštis mažai skiriasi nuo to, kurį buvote pasirinkę, kompensacija gali būti sumažinta 50 %.

Jeigu skrydis atšauktas, kompensacijos negausite, jeigu:

 • skrydis atšauktas dėl nepaprastų aplinkybių, pavyzdžiui, blogo oro, arba
 • apie tai jums buvo pranešta prieš 2 savaites iki numatytos skrydžio datos, arba
 • jums buvo pasiūlytas alternatyvus skrydis tuo pačiu maršrutu ir panašiu laiku kaip tas, kurį buvote pasirinkę.

Jeigu skrydis atšauktas dėl nepaprastų aplinkybių, jūs galite neturėti teisės į kompensaciją, bet vežėjas vis dėlto turi jums pasiūlyti:

 • grąžinti už bilietą sumokėtus pinigus (visus arba už nepanaudotą dalį), arba
 • kuo anksčiau alternatyvią transporto priemonę iki galutinės kelionės vietos, arba
 • bilietą jūsų pasirinktai vėlesnei datai (priklausomai nuo esamų laisvų vietų skaičiaus).

Net ir ypatingomis aplinkybėmis oro transporto bendrovė privalo suteikti jums reikiamą pagalbą, kol laukiate kelionės alternatyvia transporto priemone.

Kaip susigrąžinti sumokėtą sumą arba gauti kompensaciją

Oro transporto bendrovei pateikite ES skundo formą dėl oro transporto keleivių teisių [119 KB] kalba ir būtinai pasilikite kopiją sau.

Jei tai neduoda jokių rezultatų arba jei atsakymas jūsų netenkina, galite skųstis tos šalies, kurioje kilo problemų, nacionalinei vykdomajai įstaigai pdf English [222 KB].

Arba, jeigu problemų kilo išvykstant ne iš ES oro uosto, bet dėl ES oro transporto bendrovės, skundą galima siųsti atitinkamai ES šalies, į kurią vykote, nacionalinei vykdomajai įstaigai pdf English [222 KB].

Pamestas arba sugadintas registruotas bagažas

Registruotas bagažas

Jeigu jūsų registruotas bagažas pametamas, sugadinamas arba jį vėluojama pristatyti, galite turėti teisę iš oro transporto bendrovės gauti maždaug iki 1220 EUR kompensaciją.

Kompensacija nemokama, jeigu žala padaryta dėl paties bagažo defekto.

Rankinis bagažas (įskaitant asmeninius daiktus)

Vežėjas turi atsakyti, jei žala padaryta dėl jo kaltės.

Kompensacijos reikalavimą būtina pateikti per 7 dienas nuo bagažo gavimo momento (arba per 21 dieną, jei bagažą vėluota grąžinti).

Jei norite imtis kitų teisinių veiksmų, turite tai padaryti per 2 metus nuo tada, kai atsiėmėte savo bagažą.

Jei vežatės vertingų daiktų, gali būti, kad už tam tikrą mokestį įgysite teisę į didesnę nei 1 220 EUR kompensaciją, jeigu oro transporto bendrovei iš anksto (ne vėliau, kaip registruodamasis skrydžiui) pateiksite specialią deklaraciją. Tačiau geriausia būtų įsigyti kelionės draudimo polisą.

Standartinė specialios deklaracijos forma nėra nustatyta. Oro transporto bendrovės pačios pasirenka, kokio tipo formas teikti keleiviams.

Aiški kainodara perkant bilietus internetu

Perkant lėktuvo bilietą internetu visa bilieto kaina, įskaitant visus privalomus elementus - mokesčius ir priemokas - turi būti aiški nuo pat pradžių, kad būtų galima palyginti įvairių oro transporto bendrovių bilietų kainas ir rinktis turint visą reikiamą informaciją.

Be galutinės kainos, turi būti aiškiai rodoma bent ši informacija: skrydžio kaina, mokesčiai, oro uosto mokesčiai, kiti mokesčiai, priemokos arba rinkliavos (pavyzdžiui, saugumo arba degalų priemokos).

Visi kiti pasirenkami elementai turi būti aiškiai nurodyti ir siūlomi tik taip, kad juos būtų galima įtraukti patiems keleiviams.

Informații pentru pasagerii curselor către/dinspre aeroportul din Bruxelles pdf English

ES teisės aktai
 • magyar English
 • magyar English
 • magyar English
 • magyar English
Viešosios konsultacijos
Pagalbos tarnybos
Pagalba ir patarimai