Navigācijas ceļš

Kopīgot 
	Kopīgot vietnē Facebook
 
	Kopīgot vietnē Twitter
 
	Kopīgot vietnē google+
 
	Kopīgot vietnē linkedIn

Bieži uzdotie jautājumi par aviopasažieru tiesībām

 • Kāda Eiropas aviosabiedrība nesen nozaudēja manu bagāžu. Es iesniedzu pretenzijas aviosabiedrībai, bet neesmu apmierināts ar viņu atbildi. Vai varu iesniegt sūdzību vēl citur?

  . Ja tas bija starptautisks lidojums, varat sazināties ar jūsu valstī strādājošo Euroopan kuluttajakeskukseen. Iekšzemes reisa gadījumā vērsieties savas valsts patērētāju aizsardzības centrā.

 • Nesen, kad, rezervējot aviobiļeti, nonācu līdz maksāšanas posmam, biju šokēts, ieraugot galīgo cenu pēc nodokļu un papildmaksājumu pieskaitīšanas.  Vai tad aviosabiedrībām nav obligāti jānorāda biļetes kopējā cena (ar nodokļiem un papildmaksājumiem) jau no paša sākuma?

  . Tām tiešām ir jānorāda pilnā cena un skaidri jāparāda katra atsevišķā pozīcija (lidojuma maksa, nodokļi, nodevas, papildnodevas un citi maksājumi).

 • Ja es ielidoju no valsts, kura neietilpst Eiropas Savienībā (piemēram, lidoju no ASV uz Parīzi), vai man ir kādas tiesības gadījumā, ja ir atcelts mans lidojums?

  , ja jūsu aviosabiedrība ir licencēta kādā ES dalībvalstī.

 • Es iegādājos aviobiļeti no Barselonas uz Londonu.  Satiksmes sastrēgumu dēļ lidostā nokļuvu par vēlu — tieši pirms mana lidojuma izejas aizvēršanas.  Tāpēc man neatļāva iekāpt lidmašīnā.  Vai man ir kādas tiesības šādā situācijā?

  , jo jūs neizpildījāt prasību, ka jums jāierodas uz reģistrāciju lidojumam zināmu laiku iepriekš.

 • Vai ir termiņš, līdz kuram varu pieprasīt kompensācija par atceltu lidojumu?

  Tas atkarīgs no katras ES dalībvalsts likumiem, līdz ar to nav vienotu noteikumu visām ES dalībvalstīm.

 • Vai man ir kādas tiesības, ja man neatļauj pārsēsties nākamajā lidmašīnā, jo es pie izejas biju pārāk vēlu mana pirmā lidojuma aizkavēšanās dēļ (runa ir par savienoto lidojumu)?

  Ja pirmais lidojums aizkavējās tādu apstākļu dēl, kurus aviosabiedrība varēja kontrolēt, jums ir tiesības uz kompensāciju par to, ka jums liedza pārsēsties nākamajā lidmašīnā.

Jums vajadzīga palīdzība?

Jums vajadzīga palīdzība?

Vai neatradāt meklēto informāciju? Jums ir problēma, kurai vajadzīgs risinājums?

Noskaidrojiet, kā īstenot savas tiesības, ko garantē ES

Paziņojiet par problēmu, kas saistīta ar kādu iestādi