Naršymo kelias

DUK. Lėktuvų keleivių teisės

 • Viena Europos oro transporto bendrovė neseniai pametė mano lagaminą. Bendrovei pateikiau skundą, bet nesu visiškai patenkintas jos reakcija. Ar galiu teikti skundą kokiai nors kitai įstaigai?

  TAIP - jei skrydis buvo tarptautinis, galite kreiptis į savo šalyje Europos vartotojų centrą. Jei skrydis buvo vidinis, susisiekite su nacionaliniu vartotojų centru.

 • Neseniai užsisakydamas skrydį apstulbau pamatęs galutinę kainą, kai buvo pridėti mokesčiai ir rinkliavos.  Tikriausiai oro vežėjai turėtų pasirūpinti tuo, kad visa bilieto kaina, įskaitant mokesčius ir rinkliavas, būtų aiški nuo pat pradžių?

  TAIP - turi būti aiškiai nurodyta kiekvieno elemento kaina (skrydžio kaina, mokesčiai, oro uosto mokesčiai, priemokos ir rinkliavos).

 • Jei keliauju iš ES nepriklausančios šalies, pavyzdžiui, iš JAV į Paryžių, ar turiu teisių, jeigu mano skrydis atšaukiamas?

  TAIP - jei jūsų oro vežėjui suteikta licencija ES šalyje.

 • Užsisakiau skrydį iš Barselonos į Londoną.  Dėl transporto spūsčių į oro uostą atvykau vėlai, bet dar iki uždarant vartus prieš skrydį.  Manęs į lėktuvą neįleido.  Ar turiu kokių nors teisių?

  NE - kadangi neįvykdėte reikalavimo laiku užsiregistruoti į skrydį.

 • Ar nustatytas terminas, iki kurio galima imtis teisinių veiksmų dėl kompensacijos už atšauktą skrydį?

  Tai priklauso nuo kiekvienos ES šalies nacionalinės teisės, todėl padėtis visoje ES skirtinga.

 • Ar turiu kokių nors teisių, jei mane atsisako skraidinti jungiamuoju skrydžiu, nes prie vartų atėjau vėluodamas dėl vėlavusio pirmesnio skrydžio?

  Jei pirmas skrydis vėlavo dėl oro transporto bendrovės kaltės, turite teisę į kompensaciją už atsisakymą skraidinti jungiamuoju skrydžiu.

Pagalba