Cesta

Přidej na 
	Přidej na Facebook 
 
	Přidej na Twitter
 
	Přidej na google+
 
	Přidej na linkedIn

Časté otázky – Práva cestujících v letecké dopravě

 • Jedna evropská letecká společnost mi nedávno ztratila zavazadlo. Podal jsem na ni stížnost. Nejsem ale úplně spokojený, jak na ni reagovala. Mohu podat stížnost někam jinam?

  ANO - Pokud jde o přeshraniční let, můžete se obrátit na ve vaší zemi evropské spotřebitelské centrum . V případě, že jde o vnitrostátní let, kontaktujte vnitrostátní spotřebitelské centrum vaší země.

 • Při rezervaci letu mě nedávno velmi nepříjemně překvapilo, jak se zvýšila cena, když byly započteny taxy a poplatky.  Letecké společnosti přece mají povinnost uvádět celkovou cenu letenky, včetně daní a poplatků, už od začátku?

  ANO - Navíc musí být jasně uvedeno, jaká je výše každé položky (vlastní cena letenky, taxy a poplatky a příplatky).

 • Pokud je můj let zrušen a já jsem měla cestovat ze země mimo EU, například z USA do Paříže, vztahují se na mě také práva cestujících v letecké dopravě?

  ANO - Pokud má váš letecký dopravce licenci v jedné z evropských zemí.

 • Rezervoval jsem si let do Barcelony z Londýna.  Kvůli dopravním zácpám jsem sice přijel na letiště pozdě, ale těsně předtím, než byl východ do letadla uzavřen.  Nástup do letadla mi přesto nebyl umožněn.  Vztahují se na mě v této situaci práva cestujících v letecké dopravě?

  NE - Nesplnil jste totiž požadavek dostavit se v předepsaném časovém limitu k odbavení.

 • Existuje lhůta, v níž mohu podat žalobu na náhradu škody za zrušený let?

  To záleží na vnitrostátním právu v každé evropské zemi, takže situace se bude v rámci EU lišit.

 • Vztahují se na mě práva cestujících v letecké dopravě, když mi není povoleno nastoupit na navazující let, protože jsem k východu přišla pozdě v důsledku zpoždění předchozího letu?

  Pokud bylo v silách dané letecké společnost zpoždění prvního letu mohla ovlivnit, máte nárok na náhradu škody za odepření nástupu na palubu navazujícího letu.

Nenašli jste, co jste hledali?

Nenašli jste, co jste hledali?

Nenašli jste informace, které hledáte? Chtěli byste pomoci s řešením nějakého problému?

Poradenství o právech občanů v EU

Na koho se obrátit v případě sporu se státním orgánem