Navigācijas ceļš

Atjaunināts : 15/02/2017

PVN kompensācija un akcīzes nodokļi

PVN kompensācijas

Iebraucējiem no valstīm, kas nav ES dalībvalstis, ir tiesības saņemt PVN kompensāciju par precēm, kuras iegādātas ES, ja viņi trīs mēnešu laikā pēc šo preču iegādes izbraucot uzrāda tās muitā kopā ar PVN kompensācijas dokumentiem. Šos dokumentus parasti sagatavo pārdevējs. Tā kā sistēma ir brīvprātīga, ne visi tirgotāji tajā piedalās. Dažas valstis nosaka pirkumu minimālo vērtībufrançaisDeutschEnglish, par kuru var saņemt kompensāciju.

Plašāk par PVN

Akcīzes nodokļi

Ja jūs ierodaties ES no ārpussavienības valstsfrançaisDeutschEnglish, jums ierobežotā daudzumā (kas norādīts zemāk) ir atļauts personiskai lietošanai ievest preces bez PVN un akcīzes nodokļa. Šie paši noteikumi ir spēkā, iebraucot no Kanāriju salām, Normandijas salām, Gibraltāra un citām teritorijām, uz kurām neattiecas ES noteikumi par PVN un akcīzi.

Alkoholiskie dzērieni

  • 1 litrs dzērienu, kuros alkohola saturs pārsniedz 22 % no tilpuma, vai 2 litri stiprināta vai dzirkstošā vīna,
  • 4 litri nedzirkstošā vīna,
  • 16 litri alus.

Tabakas izstrādājumi

Ceļotājiem no valstīm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis, ierobežojumi visā ES nav vienādi,— ir augstākie un zemākie ierobežojumi. ES valstis, kas piemēro zemāko ierobežojumu, to attiecina vai nu tikai uz tiem, kas ceļo pa sauszemi un jūru (Bulgārija, Grieķija, Latvija, Lietuva, Polija, Slovākija un Ungārija), vai arī uz visiem ceļotājiem (Igaunija un Rumānija).

Augstākais ierobežojums

Zemākais ierobežojums

200 cigaretes vai
100 cigarilli, vai
50 cigāri, vai
250 g tobakas

40 cigaretes vai
20 cigarilli, vai
10 cigāri, vai
50 g tobakas

Citas preces, tai skaitā smaržas

To vērtība vienam ceļotājam nedrīkst pārsniegt 300 eiro (vai 430 eiro ceļotājiem, kas ceļo ar lidmašīnu vai kuģi). Dažas ES dalībvalstis ir noteikušas 150 eiro robežlielumu ceļotājiem, kuri ir jaunāki par 15 gadiem.

Sabiedriskās apspriešanas
    Jums vajadzīgs atbalsts no palīdzības dienesta?
    Vaicājiet, un mēs dosim padomu.