Naršymo kelias

Atnaujinta 2017-03-01

PVM grąžinimas ir akcizai

PVM grąžinimas

Jei ES esate svečias iš ES nepriklausančios valstybės, turite teisę į PVM grąžinimą už prekes, kurias įsigijote būdami ES, jei prekės muitinėje pateikiamos išvykstant ne vėliau kaip po trijų mėnesių nuo jų įsigijimo kartu su PVM grąžinimo dokumentais. Dokumentus paprastai rengia pardavėjas, bet sistemoje dalyvaujama savanoriškai, todėl ne visi prekiautojai ja naudojasi. Kai kurios šalys nustato minimalią pirkinių, už kuriuos mokestis gali būti grąžinamas, vertęfrançaisDeutschEnglish.

Daugiau apie PVM

Akcizai

Atvykstant iš Europos Sąjungai nepriklausančios valstybėsfrançaisDeutschEnglish, galima įsivežti asmeninio vartojimo prekių be PVM ir akcizo mokesčių neviršijant toliau nurodytų ribų. Tokios pačios taisyklės taikomos atvykstant iš Gibraltaro, Kanarų salų, Normandijos salų ir kitų teritorijų, kuriose netaikomos Europos Sąjungos PVM ir akcizo nuostatos.

Alkoholiniai gėrimai

  • 1 litras stipriųjų gėrimų, kurių tūrinė koncentracija viršija 22 %, arba 2 litrai spirituoto arba putojančio vyno,
  • 4 litrai neputojančio vyno,
  • 16 litrų alaus.

Tabako gaminiai

Kiek tabako gaminių leidžiama įsivežti, jei atvykstate iš ES nepriklausančios šalies, priklauso nuo lankomos šalies apribojimų. Jei ES šalis nusprendžia taikyti mažiausias leistinas normas, ji gali nuspręsti jas taikyti tik sausumos ir jūrų transportu keliaujantiems asmenims (Bulgarija, Graikija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Slovakija ir Vengrija) arba visiems keliautojams (Estija ir Rumunija).

Didžiausia leistina norma

Mažiausia leistina norma

200 cigarečių arba
100 cigarilių arba
50 cigarų arba
250 g tabako

40 cigarečių arba
20 cigarilių arba
10 cigarų arba
50 g tabako

Kvepalai ir kitos prekės

Kiekvienam oro ir jūrų transportu keliaujančiam asmeniui leidžiama įsivežti ne daugiau kaip 430 EUR, o kitiems keliautojams - 300 EUR vertės kitų prekių. Kai kuriose ES valstybėse šių prekių leistina vertė jaunesniems negu 15 metų keliautojams labiau apribojama - iki 150 EUR.

Viešosios konsultacijos
    Pagalbos tarnybos
    Pagalba ir patarimai