Navigatsioonitee

Ajakohastatud : 01/03/2017

Käibemaksu tagastamine ja aktsiis

Käibemaksu tagastamine

Kui tulete ELi külastama välisriigist, saate oma ELis viibimise ajal ostetud kaupade eest käibemaksu tagasi, kui esitate EList lahkudes enne kolme kuu möödumist kauba ostmisest asjaomased kaubad koos käibemaksu tagastamiseks vajalike dokumentidega pädevale tolliteenistusele. Vajalikud dokumendid vormistab müüja, kuid kuna süsteemis osalemine on vabatahtlik, ei osale selles kõik kauplused. Mõned riigid on käibemaksu tagastamisel kehtestanud ostetud kaupade miinimumväärtusefrançaisDeutschEnglish.

Lisateave käibemaksu kohta

Aktsiis

Saabudes Euroopa Liitu väljastpooltfrançaisDeutschEnglish, võite isiklikuks tarbimiseks kaasa tuua käibe- ja aktsiisimaksuta kaupu allpool loetletud kogustes. Samad nõuded kehtivad ka siis, kui saabute Gibraltarilt, Kanaari saartelt, Kanalisaartelt või mujalt, kus ei kehti käibe- ja aktsiisimaksu käsitlevad ELi eeskirjad.

Alkohoolsed joogid

  • 1 liiter alkohoolseid jooke, mille kangus on üle 22 mahuprotsendi, või 2 liitrit kangendatud veini või vahuveini
  • 4 liitrit veini
  • 16 liitrit õlut

Tubakatooted

Kui saabute Euroopa Liitu väljaspoolt, sõltub piirmäär külastatavast riigist. Kui ELi liikmesriik otsustab kohaldada madalamat piirmäära, võib ta valida, kas kohaldada seda ainult maa- ja meretranspordiga saabuvate reisijate suhtes (Bulgaaria, Kreeka, Leedu, Läti, Poola, Slovakkia ja Ungari) või kõigi reisijate suhtes (Eesti ja Rumeenia).

Kõrgem piirmäär

Madalam piirmäär

200 sigaretti või
100 sigarillot või
50 sigarit või
250 g tubakat

40 sigaretti või
20 sigarillot või
10 sigarit või
50 g tubakat

Muud kaubad (sh parfüümid)

Neid on lubatud tuua kuni 300 euro väärtuses reisija kohta või kuni 430 euro väärtuses lennu- või laevareisija kohta. Mõned liikmesriigid kohaldavad reisijate suhtes, kes on nooremad kui 15 aastat, madalamat piirmäära (150 eurot).

Avalikud arutelud
    Vajate nõuandeteenistuse abi?
    Saage abi ja nõuandeid