Naršymo kelias

Atnaujinta 2015-05-07

travel

Tarptinklinio judriojo ryšio kainos

Kai naudojatės mobiliaisiais telefonais kitose ES šalyse – skambinate, siunčiate SMS žinutes ar naršote internete – jūsų operatoriaus jums taikomi tarptinklinio ryšio tarifai negali viršyti nustatytų ribų.

Šios kainų ribos visoje ES yra vienodos ir vadinamos Europos tarptinklino ryšio tarifu English. Juo siekiama apsaugoti vartotojus nuo pernelyg didelių kainų.

Skambučių, SMS žinučių ir naudojimosi internetu (duomenų parsisiųsdinimo) maksimalūs tarifai

 

2012 m. liepos 1 d.

2013 m. liepos 1 d.

2014 m. liepos 1 d.

Skambučiai kitiems asmenims (už minutę)

0,29 EUR

0,24 EUR

0,19 EUR

Skambučiai, į kuriuos atsiliepiama (už minutę)

0,08 EUR

0,07 EUR

0,05 EUR

SMS žinutės siuntimas

0,09 EUR

0,08 EUR

0,06 EUR

Duomenų parsisiųsdinimas internetu (už MB*)

0,70 EUR

0,45 EUR

0,20 EUR

* Nustatyta MB kainos riba, bet jūs turėsite mokėti už KB.
Kainos nurodytos be PVM.

Kainų ribos taikomos visiems – nebent būtumėte pasirinkęs specialią paslaugą ar paslaugų rinkinį. Žinoma, jūsų operatorius gali jums pasiūlyti mažesnius tarifus, todėl rinkdamiesi paslaugų teikėją palyginkite pasiūlymus.

Dėl išsamesnės informacijos apie konkrečioms šalims būdingus klausimus galite kreiptis į atitinkamą nacionalinę reguliavimo instituciją English.

Pranešimas apie kainas

Kai kertate kitos ES šalies sieną, jūsų mobiliojo ryšio operatorius turi jums atsiųsti žinutę ir informuoti apie skambučių, SMS žinučių ir naudojimosi internetu (duomenų parsisiųsdinimo) kainas toje šalyje.

Apsauga nuo nelauktai didelių sąskaitų

Siekiant jus apsaugoti nuo didžiulių tarptinklinio ryšio sąskaitų, duomenų siuntimasis į mobilųjį telefoną kitoje pasaulio šalyje yra ribojamas. Duomenų galima atsisiųsti ne daugiau kaip už 50 eurų, nebent su savo operatoriumi būtumėte susitaręs kitaip. Kai išnaudosite 80 proc. šio limito, operatorius jums atsiųs įspėjimą.

Atsitikimas

Nelauktai didelių sąskaitų už tarptinklinį ryšį daugiau nebus

Vengrė Aniko savo išmaniajame telefone naudojasi daugybe programėlių: srautinio muzikos siuntimo paslaugomis, bendrauja su draugais socialiniuose tinkluose ir ieško parduotuvių bei restoranų naudodamasi žiniatinklio kartografavimo programomis. Atostogaudama Graikijoje ji savo telefone pamiršo išjungti automatinio atnaujinimo funkciją. Tačiau jai nereikia nerimauti dėl to, kad jos sąskaita netikėtai taps milžiniška: duomenų perdavimo tarptinkliniu ryšiu maksimalus mokestis yra 50 eurų (be PVM), nebent su savo operatoriumi Aniko būtų susitarusi kitaip.

Ką daryti kilus problemoms

Jei manote, kad jūsų paslaugų teikėjas pažeidė jūsų teises, susijusias su tarptinklinio ryšio paslaugų kainomis ir sąlygomis:

  • susisiekite su operatoriumi ar paslaugų pardavėju, priminkite jiems savo teises ir jų pareigas English ir paraginkite kuo greičiau išspręsti problemą, kad nebūtumėte priverstas kreiptis į aukštesnę instanciją;
  • jei jūsų netenkina paslaugų teikėjo atsakymas, galite kreiptis į atitinkamas savo šalies reguliavimo institucijas English. Joms gali pavykti išspręsti ginčą. Daugeliu atvejų jos yra nustačiusios specialias procedūras ir sprendžia problemas teisingai ir greitai. Šioms institucijoms galite teikti skundus dėl sutarties sąlygų, paslaugų kokybės, galimybių naudotis tinklais, tarptinklinio ryšio bei kitomis paslaugomis.

Atsitikimas

Neleiskite savo operatoriui jums taikyti per didelių tarifų

Danė Birgit po atostogų Italijoje gavo labai didelę sąskaitą, nes kelionėje naudodamasi išmaniuoju telefonu bendravo su draugais socialiniuose tinkluose. Ji susisiekė su operatoriumi, priminė jam ES teise reglamentuojamas kainų ribas bei maksimalius tarifus ir paprašė peržiūrėti mokesčius. Operatorius jai atsiuntė naują ištaisytą sąskaitą.

Pagalba

Pagalba

Specializuotos pagalbos tarnybos

nacionalinę reguliavimo instituciją

Dėl problemų ar klausimų, susijusių su naujais limitais, kreipkitės į ES šalies, kurioje įsisteigęs jūsų judriojo ryšio operatorius, nacionalinę reguliavimo instituciją.