Navigācijas ceļš

Atjaunināts : 12/01/2015

travel

Eiro, skaidras naudas pārskaitījumi un maksājumi ar karti

Eiro

Varat izmantot eiro 19 ES dalībvalstīs: Austrijā, Beļģijā, Francijā, Grieķijā, Igaunijā, Itālijā, Īrijā, Kiprā, Latvijā, Lietuvā, Luksemburgā, Maltā, Nīderlandē, Portugālē, Slovākijā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā un Vācijā. Lasiet vēl par eiro English , valstīm, kurās to lieto, un maiņas kursiem English .

Visas banknotes un monētas varat izmantot visās ES dalībvalstīs, kuras ir pārgājušas uz eiro, kā arī daudzās to aizjūras teritorijās, piemēram, Azoru salās, Kanāriju salās, Seutā un Meliljā, Francijas Gviānā, Gvadelupā, Madeirā, Martinikā, Majoti, Reinjonā, Senbartelmī un Senpjērā, un Mikelonā.

Andora, Monako, Sanmarīno un Vatikāns, vienojoties ar ES, ir pieņēmušas eiro kā savu valsts valūtu. Vairākas valstis un teritorijas faktiski izmanto eiro kā savu valūtu, piemēram, Kosova un Melnkalne.

Naudas pārvedumi un maksājumi ar karti

Mēs principā, dodoties tālākā ceļā, cenšamies neņemt līdzi lielas skaidras naudas summas. Lai segtu ikdienas izdevumus mūsu ceļojumu laikā, parasti paļaujamies uz mūsu kredītkartēm un debetkartēm. Ja maksājumus veicat eiro un ES teritorijā, no jums iekasētajai maksai nevajadzētu pārsniegt to, kāda tiek iekasēta par jebkuru attiecīgās valsts robežās veiktu tādas pašas vērtības elektronisku maksājumu eiro.

Šie noteikumi attiecas arī uz eiro darījumiem (piem., starp eiro kontiem) valstīs, kuras neietilpst eirozonā, un maksājumiem Zviedrijas kronās un Rumānijas lejās.

Vēl par noteikumiem, kas regulē pārrobežu maksājumus eiro français Deutsch English

ES tiesību akti

  • Pārrobežu maksājumi eiro čeština Dansk Deutsch Ελληνικά español français italiano magyar Nederlands polski português română suomi svenska English
Palīdzība un padoms