Naršymo kelias

Atnaujinta 2015-06-18

DUK. Šeimos nariams ne ES piliečiams reikalingi kelionės dokumentai

 • Aš – švedė, o mano vyras – iš Peru. Jis turi teisę vykti į ES šalis tik su įvažiavimo viza. Norėtume apsilankyti Slovakijoje. Ar jam reikia mokėti už vizą?

  NE – mokėti už vizą jam nereikia: įvažiavimo vizos ES piliečių šeimų nariams išduodamos nemokamai.

 • Esu ES nepriklausančios šalies pilietė. Gyvenu Rumunijoje su savo vyru latviu.  Kokių dokumentų man reikia vykstant į Portugaliją?

  Jei turite Rumunijoje pagal ES teisę išduotą leidimo gyventi kortelę ir ketinate vykti į Portugaliją su savo vyru, pas jį arba pas bet kurį kitą šeimos narį, kuris yra ES pilietis, galite į Portugaliją įvažiuoti paprasčiausiai pateikusi savo pasą ir leidimo gyventi kortelę.

  Tačiau jeigu vykstate į Portugaliją viena ir joje neplanuojate lankyti savo šeimos narių, kurie yra ES piliečiai, jums reikės vizos, net jei turite galiojančią leidimo gyventi kortelę.

 • Esu ES nepriklausančios šalies pilietė, ištekėjusi už Airijos piliečio. Abu gyvename Airijoje.  Turiu leidimą gyventi Airijoje.   Šiais metais ketiname vykti į Prancūziją.  Ar tam, kad įvažiuočiau į Prancūziją, turiu gauti vizą, ar man pakaks Airijoje išduotos leidimo gyventi kortelės?

  Kad įvažiuotumėte į Prancūziją, jums reikės vizos.  Jūsų leidimas gyventi buvo išduotas pagal Airijos, o ne ES teisę, nes esate susituokusi su Airijos piliečiu ir gyvenate Airijoje (t. y. negalite naudotis ES sutartimi užtikrinamomis teisėmis).  Tačiau kadangi vyksite į Prancūziją su savo vyru, viza jums turėtų būti išduota greitai ir nemokamai.

 • Esu ES nepriklausančios šalies pilietė, ištekėjusi už Graikijos piliečio. Abu gyvename Italijoje.  Neseniai buvo paaukštintos mano pareigos ir nuo šiol turėsiu dažnai vykti į Jungtinę Karalystę ir Airiją.  Ar norint įvažiuoti į kitas ES šalis man pakaks Italijoje išduotos leidimo gyventi kortelės, ar turėsiu gauti ir vizą?

  Kadangi vyksite į Šengeno erdvei nepriklausančią šalį ir ne su šeimos nariu, kuris yra ES pilietis, arba pas jį, leidimo gyventi kortelės nepakaks.  Kad įvažiuotumėte į šias šalis, jums reikės galiojančių vizų.  Atsižvelgdama į tai, kiek kartų jums reikės vykti į šias šalis, turėtumėte nuspręsti, ar prašyti abiejų šalių daugkartinių vizų.

 • Esu Airijos pilietybę turinčio vaiko tėvas. Nesu ES pilietis.  Gyvename Airijoje, tačiau drauge ketiname trumpam vykti į JK.  Ar turėsiu mokėti už JK vizą?

  NE – jei į JK vykstate kartu su savo vaiku, kuris turi Airijos pilietybę, arba pas jį, JK valdžios institucijos neturėtų iš jūsų imti mokesčių. Jos turėtų išduoti vizą greitai ir nemokamai.

Pagalba