Naršymo kelias

Siųsti draugams 
	Skelbti „Facebook“ 
  
	„Twitter“
  
	Bendrinti „Google+“
  
	Skelbti „linkedIn“

Reikalingi dokumentai

Atnaujinta 2013-09-17

ES piliečiai

Jeigu jūs ES pilietis , vykdamas iš vienos Šengeno erdvei priklausančios ES šalies į kitą neprivalote pateikti nacionalinės tapatybės kortelės ar paso.

Šengeno erdvei, kurioje nėra vidaus sienų kontrolės, priklauso:

Austrija

Latvija

Prancūzija

Belgija

Lenkija

Slovakija

Čekija

Lichtenšteinas

Slovėnija

Danija

Lietuva

Suomija

Estija

Liuksemburgas

Švedija

Graikija

Malta

Šveicarija

Islandija

Norvegija

Vengrija

Ispanija

Nyderlandai

Vokietija

Italija

Portugalija

Asmens tapatybės kortelę arba pasą dar privalu pateikti vykstant į Airiją, Bulgariją, Jungtinę Karalystę, Kiprą, Kroatiją, Rumuniją arba iš šių šalių. Nors jos ir yra ES narės, bet nepriklauso Šengeno erdvei. Prieš kelionę patikrinkite, kokius dokumentus reikia turėti keliaujant už savo šalies ribų ir vykstant į Šengeno erdvei nepriklausančią ES šalį, kurią ketinate aplankyti.

Net jeigu kertant vidines Šengeno erdvės valstybių sienas pasas nebūtinas, vis dėlto geriausia visada turėti pasą ar tapatybės kortelę, kad prireikus būtų galima įrodyti savo tapatybę (pvz., paprašius policijai, lipant į lėktuvą ir t. t.).

Vairuotojo pažymėjimai, banko ar mokesčių kortelės nėra laikomi kelionės dokumentais ar asmens tapatybės įrodymu.

Ką daryti, jeigu:

  • pametėte pasą arba jums jį pavogė,
  • pastebėjote, kad būnant užsienyje baigėsi paso galiojimo laikas?

Abiem atvejais pagal ES taisykles galima keliauti tik turint galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą. Tačiau jums galima padėti, nes ES šalyse įdiegtos tokiems atvejams numatytos sistemos.

Įvairiose šalyse sąlygos ir tvarka labai skiriasi. Jeigu esate ES valstybėje, pirmiausia reikėtų kreiptis į savo šalies konsulatą arba ambasadą (jeigu panaši problema jums iškilo ES nepriklausančioje šalyje, kurioje nėra jūsų šalies konsulato arba ambasados, turite teisę prašyti kurios kitos ES šalies konsulinės apsaugos).

Nepilnamečių dokumentai

Visiems vaikams, kurie vyksta į užsienį:

  • vieni,
  • su suaugusiaisiais, kurie nėra jų teisėti globėjai,
  • tik su vienu iš tėvų,

be savo pačių galiojančio paso arba asmens tapatybės kortelės, gali prireikti papildomo (oficialaus) jų tėvų, antrojo iš tėvų arba teisėto (-ų) globėjo (-ų) pasirašyto dokumento, kuriuo jiems leidžiama vykti į užsienį.

Pirmiausia reikėtų pasiteirauti šalies, į kurią vaikai vyksta, ambasados, kokių kitų dokumentų jiems reikės.

Atsitikimas

Švedas Larsas išvyko atostogauti į Ispaniją. Jis pasiėmė savo banko kortelę, kuri Švedijoje laikoma asmens tapatybę įrodančiu dokumentu.

Tačiau jeigu Ispanijos valdžios įstaigos norėtų patikrinti Larso tapatybę, jam gali iškilti problemų, nes šioje šalyje tinkamais tapatybės dokumentais laikomos tik nacionalinių valdžios įstaigų išduotos tapatybės kortelės ir pasai.

Pripažinta jūsų šalies tapatybės kortelė ir pasas

Neįleidimas į šalį

Itin retais atvejais ES šalis gali neįsileisti jūsų ar jūsų šeimos narių dėl viešosios tvarkos, visuomenės saugumo ar visuomenės sveikatos priežasčių.

Tai reiškia, kad valdžios institucijos turi įrodyti, jog jūs ar jūsų šeimos nariai keliate tikrą, realią ir pakankamai rimtą grėsmę.

Turite teisę gauti rašytinį sprendimą, kuriame būtų išdėstytos visos jo priežastys ir nurodyta, kaip ir iki kada šį sprendimą galite apskųsti.

Reikia daugiau pagalbos?

Reikia daugiau pagalbos?

Neradote ieškomos informacijos? Reikia išspręsti problemą?

Konsultacijos ES teisių klausimais

Kreipkitės dėl problemų, kylančių dėl viešųjų įstaigų veiksmų

Footnote

arba Islandijos, Lichtenšteino ar Norvegijos pilietis

Retour au texte en cours.

privaloma Švedijos piliečiams

Retour au texte en cours.