Navigatsioonitee

Ajakohastatud : 18/06/2015

KKK - Loomade või taimede kaasavõtmine

 • Kas minu merisiga võib saada ELi lemmikloomapassi?

  EI. Euroopa Liidu lemmikloomapass on ette nähtud ainult koertele, kassidele ja tuhkrutele. Kui teil on muud lemmikloomad, kohaldatakse nende puhul riiklikke õigusakte.

 • Kas vajan eraldi luba, kui mul on ELi liikmesriikides reisides kaasas liblikas (chimaera)?

  JAH - Ohustatud loomaliikide liikumine − sealhulgas ka nimetatud liblikas − on rangelt kontrollitud. Kui soovite reisida selliste liikidega, on vajalik luba.

  Konkreetsete liikide ning nende puhul vajalike lubade kohta teabe saamiseks kontrollige ELi elusloodusega kauplemise andmebaasi English või võtke ühendust CITESega español français English oma liikmesriigis.

 • Kavatsen tuua oma koera Iirimaale, kus kavatsen elama asuda.  Mis saab siis, kui koera tervislik seisund ei vasta Iirimaale sisenemiseks kehtestatud nõuetele?

  Koer võidakse saata tagasi tema päritoluriiki (teie kulul) perioodiks, mis on vajalik terviselastele nõuetele vastamiseks (maksimaalselt kuni 21 päevaks) või viimase võimalusena võidakse ta hukata.

 • Olen nägemispuudega inimene ja soovin reisida lennukiga Pariisist Londonisse.  Kas saan oma juhtkoera kaasa võtta?

  JAH − lennuettevõtja peab transportima tunnustatud juhtkoera õhusõiduki salongi.

 • Kas on olemas piiranguid teatavate kaitsealuste loomade või taimede importimisel ELi?

  JAH − teatavad ohustatud liigid ja nende osad on kaitstud ohustatud looduslike looma- ja taimeliikidega rahvusvahelise kauplemise konventsiooniga (CITES).  Nende importimist ELi reguleeritakse rangete eeskirjadega.

 

Vajate nõuandeteenistuse abi?
Küsige abi ja nõuandeid